کد خبر: 3334 A

رییس‌جمهور سودان در دیدار رییس‌جمهور كشورمان مطرح کرد:

احمدی‌نژاد: روابط دو کشورایران و سودان مبتنی بر عقیده و برادری اسلامی است/عمر البشیر: میهمان‌نوازی گرم ایران از شرکت‌کنندگان در اجلاس باعث ارتقاء سطح برگزاری و حرکت سریع‌تر بسوی تحقق اهداف این جنبش شده است.

رئیس جمهور سودان در دیدار با رییس‌جمهور کشورمان گفت: باور ما این است که روابط و همکاری‌های دوجانبه لیران و سودان باید همه‌ روزه گسترش یابد، چرا که دو کشور منافع و دشمنان واحدی دارند و این همگرایی باعث شده تا محدودیت‌ها در مسیر ارتقاء سطح روابط معنا نداشته باشد. 

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در حاشیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار عمر البشیر رییس‌جمهور سودان روابط تهران - خارطوم را ویژه و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: روابط دو کشور مبتنی بر عقیده و برادری اسلامی است و اگر چه در سطح مطلوبی جریان دارد اما همچنان ظرفیت‌های زیادی در دو کشور وجود دارد که مورد استفاده قرار نگرفته است. 
 
رییس‌جمهور تصریح کرد: روابط دوجانبه با سرعت خوبی رو به گسترش است و باید از هر فرصتی از جمله ظرفیتی که در حاشیه نشست‌های این چنینی مثل اجلاس جنبش عدم تعهد پیش می‌آید برای برگزاری جلسات دیدار و گفتگو در راستای ارتقاء سطح روابط ‌‌نهایت استفاده را ببریم. 
 
عمر البشیر رییس‌جمهور سودان نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از شرکت در اجلاس مهم جنبش عدم تعهد گفت: میهمان‌نوازی گرم از شرکت‌کنندگان در اجلاس باعث ارتقاء سطح برگزاری آن و حرکت سریع‌تر بسوی تحقق اهداف این جنبش شده است. 
 
رییس‌جمهور سودان با اعلام آمادگی کشورش برای گسترش همکاری‌ها و روابط با ایران در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: باور ما این است که روابط و همکاری‌های دوجانبه باید همه‌ روزه گسترش یابد، چرا که علاوه بر آنکه دو کشور منافع و دشمنان واحدی دارند که این همگرایی آنان را اقتضاء می‌کند هیچ محدودیتی در مسیر ارتقاء سطح روابط وجود ندارد. 
 
عمر البشیر رییس جمهور سودان با اشاره به شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی تصریح کرد: این شرایط حاضر تعمیق همکاری‌های ایران و سودان را ضرورت بخشیده و با توجه به اراده سیاسی موجود نزد سران دو کشور به دورنمای روابط تهران – خارطوم بسیار خوش‌بین هستم.

اجلاس سران عدم تعهد شرایط منطقه ای رئیس جمهور ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر