کد خبر: 3264 A

رئیس جمهور سریلانکا در اجلاس عدم تعهد:

کشورهای در حال توسعه از نسخه های کشورهای بزرگ واستکباری پیروی می کنند و فکر می کنند راه حل های آنها قابل استفاده است در حالی که هرگز چنین نیست.

رئیس جمهور سریلانکا با سخنرانی در اجلاس عدم تعهد گفت: ما طرفدار همبستگی در نم هستیم چرا که در زمان چالش برانگیزی به سر می بریم و ما از راه همکاری بایکدیگر می توانیم از این چالش ها عبور کنیم.

به گزارش ایلنا، مستقر در ستادخبری اجلاس سران عدم تعهد،  ماهیندا راجا پاکسا گرمایش زمین،بحران غذا انرژی و... را از دیگر مشکلات پیش روی بشر عنوان کرد و خواستار رویکرد عملی در حل این مشکلات شد.

وی افزود: ما مشتاقانه در انتظار عملی کردن ایده ها هستیم و در این راستا باید منابع مان را که خیلی زود از بین می روند مدیریت کنیم، فقر را کم کنیم، مشکل غذایی را حل کنیم و مشکلات جوانان را حل کنیم و باید یک مدل توسعه برای کشورهای خودمان داشته باشیم.

رئیس جمهور سریلانکا تاکید کرد: منازعات در کشورمان پایان یافته است و اقتصاد کشورمان رشد پیدا کرده است و باید بیکاری را کاهش دهیم، ما باید بتوانیم از این پیشرفت اقتصادی استفاده کنیم و فقرا بتوانند از این پیشرفت استفاده کنند.

وی افزود: بی مسولیتی کنونی مدیران دنیا باعث ایجاد مشکلاتی شده است، بیکاری و مرگ بسیار بالا است.کشورهای در حال توسعه از نسخه های کشورهای بزرگ واستکباری پیروی می کنند و فکر می کنند راه حل های آنها قابل استفاده است در حالی که هرگز چنین نیست.باید به جرات بگویم که تاثیر بحران های مالی جهان بر کشورهای جنوب کمتر است.

رئیس جمهور سریلانکا تصریح کرد: باید ساختار مالی دنیا را عوض کنیم و تا پاسخگوی نیازهای کنونی دنیا باشد.قدرت مالی دنیا از کشورهای صنعتی به کشورهای جنوب سوق پیدا کرده است.

وی افزود: امنیت کشورها مساله مهمی است که باید به آن بپردازیم.منازعات منطقه ای هنوز مشکلات زیادی ایجاد می کنند و دنیا هنوز در تهدید تروریسم است. کارتل ها نیز تهدیدهای جدیدی برای اقتصاد دنیا درست می کنند.باید با هم برای برخورد با این مسائل همکاری کنیم.

این مقام دیپلماتیک تاکید کرد: سریلانکا آماده همکاری در این زمینه است و ما باید به پیشواز چالش ها باید برویم.جامعه بین الملل باید از کشورهای در معرض تروریسم حمایت کنیم و نباید در امور داخلی کشورها دخالت کنیم. هم در حرف و هم در عمل بعد از 6 دهه مساله فلسطین هنوز حل نشده است.هیچ توجیهی وجود ندارد که فلسطین کشور ندارد.ما بر حق مسلم فلسطین برای داشتن یک کشور و دولت و عضویت در سازمان ملل تاکید داریم.

امیدوارم که خدا به همه ما کمک کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر