کد خبر: 3263 A

پسر پادشاه عربستان در اجلاس عدم تعهد:

از همه تلاش ها برای ایجاد کشور فلسطین به پایتختی قدس حمایت می کنیم/عربستان از همه کشورهای عضو برای حل بحران هایی که با آن مواجه است به صورت مسالمت آمیز حمایت می کند.

پسر پادشاه عربستان به نمایندگی از کشور عربستان در اجلاس عدم تعهد سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مستقر در ستادخبری اجلاس سران عدم تعهد، عبدالعزیز بن عبدالله در سخنرانی خود گفت: ملت عربستان بر نقش جنبش عدم تعهد در معادلات بین المللی تاکید دارد و بر مساله احترام به قوانین بین المللی و دفاع از خود تاکید می کند و همچنین از همه کشورهای عضو برای حل بحران هایی که با آن مواجه است به صورت مسالمت آمیز حمایت می کند.

وی افزود: مساله فلسطین و حقوق ملت این کشور، مساله ای اساسی برای مردم کشورم است و در همین راستا اشغالگری اسرائیل را در جهت ایجاد نا امنی در خاورمیانه می دانیم به همین دلیل از همه تلاش ها برای ایجاد کشور فلسطین به پایتختی قدس حمایت می کنیم.

عبدالعزیز بن عبدالله معتقد است: در سایه تحولات و بحران ها بود که ملک عبدالله مساله گفت و گوی میان فرهنگ ها را مطرح کرد و در همین راستا، دولت ما نقش فعال خود را در زمینه رفاه و پیشرفت بین المللی بازی می کند و شریک اصلی در توسعه بین المللی است.

وی تاکید کرد: عربستان بعنوان یکی از کشورهای کمک کننده مالی به دیگر کشورها محسوب می شود.

فرزند پادشاه عربستان همچنین امنیت انرژی را یکی از دغدغه های عربستان معرفی و از تهیه طرح هایی در زمینه حفظ محیط زیست و دیگر موارد اجتماعی در عربستان خبرداد.

عبدالعزیز بن عبدالله همچنین پیام تبریک پادشاه ملک عبدالله را به مناسبت آغاز ریاست ایران بر اجلاس عدم تعهد عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر