کد خبر: 3243 A

نخست وزیر بنگلادش در اجلاس عدم تعهد:

اکثر کارگران دنیا از کشورهای نم هستند/باید از صلح پایدار حمایت کنیم/باید با ادامه این روند که زنان و کودکان کارگری کنند مبارزه کنیم/از مبارزه با تروریسم در هر شکلش حمایت می کنیم.

نخست وزیر بنگلادش بر حل مشکلات اجتماعی کشورهای عضو عدم تعهد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مستقر در ستادخبری اجلاس سران عدم تعهد، شیخ حسینه در شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عدم تعهدگفت: تغییرات آب و هوایی تهدیدی است برای جهان و یک سوم از خاک بنگلادش در معرض تهدید بالاآمدن آبهاست.

وی افزود: ما باید در زمینه تغییرات آب و هوایی فعالیت بکنیم چرا که بالارفتن بهای قیمت مواد غذایی یکی دیگر از مشکلات است که باید به آن پرداخته شود. فقر و گرسنگی در جهان و برخی کشورهای نم بیدا می کند.باید با فقر و گرسنگی مبارزه کنیم.

این مقام دیپلماتیک با اشاره به مساله مهاجرت ها گفت: مهاجرت ها بسیار مهم است اکثر کارگران دنیا از کشورهای عضو نم هستند ماباید در این زمینه مبارزه کنیم. نم باید صدای خودش را بلندتر بکند و راه حلی برای این مشکلات پیدا کند چرا که این مساله مهم است.

نخست وزیر بنگلادش معتقد است: به خصوص باید با ادامه این روند که زنان و کودکان کارگری کنند مبارزه کنیم.امروزه تاکید بر دموکراسی،عدالت و آزادی و محیط زیست و تغییرات آب هوایی است.من فکر می کنم کشورهای نم باید از صلح پایدار حمایت کنند و امیدوارم که نم در کنار منافع خود منافع دیگران و همچنین حق حاکمیت و تمایمت ارضی را در نظر بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر