کد خبر: 18636 A

از صبح امروز و با نارضایتی مردم؛

ضروری است مسئولان هواپیمایی کشوری و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان درخصوص افزایش 65 درصدی بهای بلیطها توضیحات خود را ارائه دهند.

ایلنا - یزد: بهای بلیط پروازهای داخلی از صبح امروز و بدون اطلاع قبلی 65 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا، بهای بلیط هواپیماهای داخلی صبح امروز بدون اطلاع قبلی با 65 درصد افزایش بر روی سامانه رزرو آزانس ها درج شده است.

این افزایش قیمت که موجب نارضایتی مردم شده در حالی رخ می دهد که وزیر راه و شهرسازی اوایل آبان ماه وعده بررسی افزایش قیمت بلیط هواپیماها را درصورت عدم تامین ارز مرجع داده بود.

در همین حال خمید رضا پهلوانی معاون وزیر راه و شهرسازی اواخر مهرماه از افزایش 50 درصدی نرخ بلیط ها در صورت تثبیت نرخ سوخت خبر داده بود.

همچنین لازم به ذکر است ایرلاین ها بعلت عدم افزایش قیمت بلیط طی روزهای گذشته، سیستم رزرو بلیط را برای روزهای آتی غیرفعال کرده بودند و این امر موجب سردرگمی مردم شده بود.

در اظهارنظری جالب نیز مدیرعامل هما چندی پیش اعلام کرده بود: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی است و براساس قانون برنامه پنجم باید از سال 92 انجام گیرد.

ضروری است مسئولان هواپیمایی کشوری و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان درخصوص افزایش 65 درصدی بهای بلیط ها -حداقل افزایش 15 درصدی نسبت به آنچه وعده داده شده بود- توضیحات خود را ارائه دهند.

گفتنی است برای نمونه بلیط مسیر یزد تهران که تا روز گذشته 60700 تومان بود، با قیمت 100600 تومان عرضه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر