کد خبر: 16434 A

بمنظور یکسال سازی دفترچه های بیمه؛

در آینده ای نزدیك، با تجمیع بیمه های درمانی همه شهروندان دفترچه درمانی یكسان با عنوان "بیمه سلامت" می گیرند.

ایلنا - یزد: دفترچه های بیمه درمانی در استان یزد جمع آوری و یکسال سازی می شود.

به گزارش ایلنا از یزد، مدیركل بیمه سلامت استان یزد در توضیح این مطلب افزود: در آینده ای نزدیك، با تجمیع بیمه های درمانی همه شهروندان دفترچه درمانی یكسان با عنوان "بیمه سلامت" می گیرند.

محمد دریجانی بیان داشت: هم اكنون یك میلیون و 100 هزار تا یك میلون و 150 هزار نفر در استان یزد دفترچه بیمه درمان دارند در حالیكه جمعیت استان یك میلیون و 50 هزار نفر است. این آمار نشان می دهد بخشی از مردم دارای دو یا چند دفترچه درمانی هستند در حالیكه 3 تا 5درصد مردم استان از هیچ نوع پوشش بیمه ای برخوردار نیستند.

وی با اظهار امیدواری مبنی بر تجمیع بیمه های سلامت تا پایان دولت دهم گفت: سطح خدمات به مردم در بیمه سلامت كاهش نمی یابد بلكه سطح تعهدات بیمه ای مناسب تر و همه مردم از خدمات درمانی یكسانی برخوردار می شوند.

مدیركل بیمه سلامت استان یزد با بیان اینكه افرادی كه از پوشش بیمه ای برخوردار نیستند، می توانند با مراجعه به بیمه خدمات درمانی از مزایای بیمه ایرانیان برخوردار شوند، خاطرنشان كرد: اكنون 54 هزار نفر از مردم استان یزد از مزایای بیمه ایرانیان بهره مندند.

دریجانی به هزینه های درمان در استان نیز اشاره كرد و گفت: ماهیانه پنج میلیارد تومان هزینه های درمانی در استان یزد پرداخت می شود. وی ادامه داد: بیمه سلامت استان یزد اكنون 90درصد هزینه های بستری و 70درصد هزینه های سرپائی را پرداخت می كند و تاكنون مطالبات بخش سرپائی را به روز پرداخت كرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر