کد خبر: 71321 A

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران گفت: رسانه‌ها تمام توان خود را برای بازگو كردن واقعیت‌ها به کار می گیرند و سکوت نباید در بین رسانه‌ها باشد، چراکه سکوت موجب ایجاد مشکلات عدیده می‌شود.

ایلنا: امیر خجسته، با بیان اینکه مهم‌ترین وظایف نمایندگان مجلس قانوگذاری و نظارت است، اضافه کرد: نمایندگان در حوزه‌های بین المللی، ملی، استانی و شهرستانی اثرات قابل توجه‌ای دارند، چراکه نظارت و پیگیری‌ها از سوی نمایندگان موجب رشد هر منطقه می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از همدان؛ وی به ایجاد وحدت و همدلی بین مجمع نمایندگان استان اشاره داشت و تصریح کرد: این وحدت موجب شد برای اولین بار بودجه 3 هزار و 500 میلیارد ریال برای استان همدان به تصویب برسد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از محورهای پیشرفت استان همدان، ایجاد زیرساخت هاست که در این زمینه راه آهن، آزادراه و فرودگاه همدان در اولویت کاری قرار گرفته است.

خجسته به ریل گذاری 38 کیلومتری راه آهن همدان-تهران اشاره کرد و افزود: آزادراه همدان-تهران به بهره برداری رسیده و فاز اول فرودگاه نیز افتتاح شده است.

وی به انتقاد از عدم ساماندهی ورودی‌های شهر همدان تصریح کرد: متاسفانه همدان به پارکینگ خودروها تبدیل شده و مشکل ترافیک به یک معضل تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه شعار مسئولین و نمایندگان باید با عمل همراه باشد، اظهار داشت: باید همگام با شعار، برای توسعه استان به ویژه تقویت صنعت و اشتغالزایی استان گام های محکم‌تری برداشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان کشور ایران را مستقل‌ترین کشور دنیا معرفی کرد، گفت: عزت کشور ایران اسلامی در گرو استقلال و آزادی است، چراکه دشمن درصدد گرفتن این عزت است.

خجسته با بیان اینکه برخی از مدیران در مواجه با تذکرات و سئوالات نمایندگان فقط به عذرخواهی بسنده می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما در مجلس، نماینده مردم هستیم و نمی‌توانیم عذرخواهی مدیر بی‌تدبیر را بپذیریم چون باید به مردم پاسخگو باشیم و از مدیران می‌خواهیم که کارهای خود را به درستی انجام دهند.

وی به تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی و برخی از استانداری‌ها اشاره کرد و یادآور شد: تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی، بنیاد شهید، بانک مرکزی و استانداری مازندران، تهران، لرستان و فارس آغاز شده و هر مدیر و مجموعه‌ای عملکرد خوبی نداشته باشد تحقیق و تفحص را شروع می‌کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: پروژه بیمارستان فرشچیان به 8 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که تلاش کردیم این پول تأمین شود و تا سه ماه آینده و در نهایت تا شهریور ماه این بیمارستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: فرودگاه همدان ظرف دو ماه آینده پروژه باند بین‌المللی آن به بهره‌برداری می‌رسد تا پروازهای خارجی از این فرودگاه انجام شود.

خجسته با بیان اینکه از وزرا و مدیران می‌خواهیم برای انجام پروژه‌ها زمان‌بندی مشخص کنند، افزود: عامل توسعه‌یافتگی استان‌هایی چون اصفهان در این است که برای اجرای پروژه‌های خود زمان‌بندی مشخص می‌کنند.

وی افزود: اگر زمان‌بندی برای اجرای پروژه‌ها مشخص شود ماجرای احداث پل فرهنگیان تکرار نخواهد شد و باید به مردم امید دهیم و وضعیت کنونی اجرای پروژه‌ها در شأن مردم همدان نیست.

خجسته اضافه کرد: من در انتخابات شوراها با فردی یا گروهی ائتلافی ندارم و لیستی هم نمی‌دهم البته اگر برخی که لیست بدهند، ممانعتی ندارد.

خجسته در پاسخ به پرسشی درباره پروژه‌های پتروشیمی همدان بیان کرد: در طرح پتروشیمی هگمتانه چند نفر شراکت دارند که به 7 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و با تأمین این بودجه ظرف پنج ماه آینده این واحد پتروشیمی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه به پروژه تالار قرآن اشاره کرد و ادامه داد: برخی از پروژه‌ها مثل تالار قرآن از قبل آغاز شده و من در مورد این پیگیر نیستم و این تالار در ماه 120 میلیون تومان هزینه نگهداری دارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه با بیان اینکه دولت به تنهایی سرمایه‌گذاری کند افزود: برای سرمایه‌گذاری، بخش خصوصی باید بیشتر فعال شود چون موقعیت همدان برای سرمایه‌گذاری خیلی خوب شده است.

وی اضافه کرد: افزایش قیمت زمین و مسکن در همدان به خاطر این است که از سراسر کشور برای سرمایه‌گذاری به همدان می‌آیند و حتی همدان را به شمال ترجیح می‌دهند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اعمال نظارت‌های مجلس در دستگاه‌ها چگونه است، بیان کرد: ما از نوع عملکرد دولت نسبت به اقتصاد راضی نیستیم و کنترل‌ها کم است.

وی گفت: در اجرای پروژه‌ها کیفیت نباید فدای سرعت اجرای کارها شود و ما باید با وزرا و مدیرانی که کیفیت را فدای سرعت کنند برخورد شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر