کد خبر: 39995 A

در سفر رئیس جمهور به همدان صورت گرفت/

یوسف رضا نوروزی، معاون ساخت و توسعه استان همدان، با اشاره به آغاز عملیات ریل‌گذاری خط‌ آهن استراتژیک و ترانزیتی تهران ـ همدان در سفر رئیس جمهور به همدان گفت: طول این مسیر ریلی 300 کیلومتر است و نقش بسزایی در اتصال استان‌های غربی و عراق به مرکز ایران را دارد.

ایلنا-همدان: یوسف رضا نوروزی، معاون ساخت و توسعه استان همدان، با اشاره به آغاز عملیات ریل‌گذاری خط‌ آهن استراتژیک و ترانزیتی تهران ـ همدان در سفر رئیس جمهور به همدان  گفت: طول این مسیر ریلی 300 کیلومتر است و نقش بسزایی در اتصال استان‌های غربی و عراق به مرکز ایران را دارد.

به گزارش ایلنا؛ معاون ساخت و توسعه استان همدان اضافه کرد: از این 300 کیلومتر خط‌ آهن، 90 درصد عملیات زیرسازی به اتمام رسیده است و عملیات ریل‌گذاری نیز امروز (3 بهمن) با حضور رئیس‌جمهور آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این خط آهن نقش بسزایی در اتصال استان‌های غربی و عراق به مرکز ایران دارد، تصریح کرد: این مسیر ریلی، یکی از نیازهای منطقه غرب کشور بود.

معاون ساخت و توسعه استان همدان در ادامه گفت: با احداث و تکمیل این خط‌ آهن، کریدور ریلی شرقی - غربی کشور برقرار و امکان ترانزیت بار و مسافر در محور شرقی - غربی کشور فراهم خواهد شد.

نوروزی اضافه کرد: مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرای شرکت ساخت و توسعه شبکه حمل و نقل استان همدان طرح ملی راه‌آهن تهران ـ همدان ـ سنندج به طول 418 کیلومتر بود که امروز عملیات ریل گذاری آغاز می شود.

وی تصریح کرد: راه‌آهن تهران ـ همدان ـ سنندج در محور تهران ـ همدان دارای پنج قطعه اجرایی و در محور همدان به سنندج نیز دارای سه قطعه اجرایی است.

وی با بیان اینکه راه‌آهن تهران ـ‌ همدان ـ سنندج دارای 18 ایستگاه در تمام محور است، اظهار داشت: ایستگاه راه‌آهن همدان به عنوان ایستگاه تشکیلاتی محسوب می‌شود که در محدوده روستای رباط شورین واقع در 10 کیلومتری همدان قرار دارد.

معاون ساخت و توسعه استان همدان گفت: این طرح جزو طرح‌های "مهر ماندگار" به شمار می‌رود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر