کد خبر: 33372 A

استاندار هرمزگان:

به گواه آمار و نشانه ها، حركت و مسیر تامین امنیت در هرمزگان مناسب و رو به رشد بوده اما در تقویت ذهنی وجود امنیت در جامعه خوب عمل نشده است.

ایلنا: استاندار هرمزگان گفت: به گواه آمار و نشانه ها، حركت و مسیر تامین امنیت در هرمزگان مناسب و رو به رشد بوده اما در تقویت ذهنی وجود امنیت در جامعه خوب عمل نشده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، ابراهیم عزیزی در نشست سالیانه فرماندهان پاسگاه ها و كلانتری های استان اظهار داشت: در تعریف های مختلف امنیت را مترادف با حاكمیت و دولت می دانند اما صرف نظر از این تعاریف باید به این نكته توجه كنیم كه مقوله امنیت ادراكی است.

وی اضافه كرد: باید بپذیریم كه تعاریف و انتظارات از امنیت با دوران گذشته تغییر كرده و جامعه امروز امنیت را به عنوان خواسته اصلی خود به معنای وسیع کلمه می داند.

استاندارهرمزگان ادامه داد: اگر در گذشته نظارت و کنترل نهادهای رسمی نماد اقتدار محسوب می شد امام در عصر جدید عنصر اصلی ثبات، ‌نظم و میزان پایبندی به هنجارها به میزان زیادی جایگزین شده است.

عزیزی بیان داشت: اگر در گذشته کنترل فیزیکی و افزایش تعداد مامورین مد نظر بود امروز مدیریت ثبات نظم و پایبندی به اصول و اخلاقیات انتظار جامعه است زمانی می توانیم بگوییم که امنیت پایدار در جامعه وجود دارد که در کنار آن افزایش کنترل ها بتوانیم پایبندی افراد به اصول و قوانین بالا ببریم.

وی بر تقویت ذهنی وجود امنیت در جامعه تاکید کرد و گفت: اگر همه تلاش ها را به صورت اکمل برای برقراری امنیت انجام دهند امام ذهن چامعه را به جایی برسانیم که افراد بپذیرند که امنیت وجود دارد و این احساس بوجود نیاید کار ناتمام انجام شده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه برای امنیت پایدار هنوز جای کار وجود دارد و باید به شایستگی مردم ایجادشود،‌افزود: به گواه آمار و نشانه ها، حركت و مسیر تامین امنیت در هرمزگان مناسب و رو به رشد بوده و این احساس بایستی در مردم نیز به وجود بیاید.

عزیزی با اشاره به اینکه همه دستگاهها باید در تامین امنیت مشارکت کنند و نیروی انتظامی نیز ازهمه ظرفیت ها به درستی استفاده کند، اضافه کرد: در هرمزگان مجموعه تامین کنندگان امنیت با پشتکار و تلاش موفقیت های بسیاری را به دست آورده امام شایستگی مردم به گونه ای است که باید بیش از این کار و تلاش شود.

وی در پایان اظهارداشت: پلیس کارآمد و تاثیر گذار پلیسی است که بتواند از همه ظرفیت های جامعه استفاده کند و با بهره گیری از تمامی مولفه ها ی امنیت جامعه را به احساس آرامش برساند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر