کد خبر: 32173 A

20 میلیارد پرونده در بانک های عامل وجود دارد که باید هر چه سریعتر تکلیف آنها مشخص شود.

ایلنا: استاندار هرمزگان تاکید کرد: با تكمیل صد در صدی تعهد اشتغال، جشن شکر گزاری محقق شدن تعهد اشتغال دولت در استان در جلسه آتی شورای اشتغال برگزار می شود.

به گزار ش ایلنا از بندرعباس، ‌ ابراهیم عزیزی در هشتمین نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: تعهد مدیران استانی در مبحث اشتغال و سرمایه گذاری ستودنی است و جلسه بعدی این شورا تحت عنوان جشن شکر گزاری و پایان تعهد امسال دولت در اشتغال استان برگزار می شود.

وی با بیان این مطلب که دستگاه ها و نهادهای دولتی هم وجود دارند که برای تکمیل تحقق صد در صدی اشتغال در دستگاه های مربوطه فاصله ای نزدیک دارند، اظهار داشت: با تحقق این امر در استان و رسیدن تمام دستگاه ها و سازمانهای دولتی به پایان تعهد خود این جشن نمادین برگزار می شود.

عزیزی با اشاره به اراده جدی دولت در ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری ابراز داشت: اعتقاد مدیران استانی و عزم و اراده راسخ آنها تبلوری از وحدت و انسجام بی بدیل برای ریشه کنی بیکاری در استان است و همراه داشتن ابتکار و خلاقیت و سرعت بخشیدن بر این مقوله حل مسائل را به دنبال خواهد داشت.

نماینده عالی دولت دراستان در بخشی دیگر از سخنان خود امنیت،آسایش،رفاه و بالندگی را در سایه اشتغال دانست و اضافه کرد: تمام برنامه ریزی ها در حیطه اشتغال نباید تا پایان سال به طول انجامد بلکه با سرعت و دقتی که مولفه های اساسی ایجاد اشتغال است این مهم باید هر چه سریعتر مرتفع شود.

وی تاکید کرد: قدم های باقیمانده را با استحکام و قوت بیشتری بر دارید و کمبودها، موانع و مشکلات را در این مقولات با تدابیر بهتری حل کنید.

عزیزی با اشاره به این موضوع که مشاغل خانگی در استان سال گذشته رتبه عالی را در سطح کشور کسب کرده است اظهار داشت: امسال نیز چنین انتظاری را داریم و ارقام های پایین در شان و منزلت مردم ولایتمدار و شهید پرور هرمزگان نیست.

رئیس شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان در ادامه خواستار تشکیل جلسه ای با محوریت بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شد و افزود: تشکیل جلسه ای با حضور سازمان صنعت معدن و تجارت با بانکهای عامل فرصتی است تا همه موانع و مشکلات این موضوع را بررسی کرده و با یک جمع بندی تصمیم نهایی به کارگروه ارجاع داده شود.

استاندار هرمزگان جذب اعتبارات باقی مانده کارگاه های زود بازده را خوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: اعتبار باقی مانده این طرح اندک است اما باید در جهت تولید و ایجاد اشتغال هزینه شود.

عزیزی همچنین خواستار تشکیل جلسه ای تحت عنوان "بانک های عامل استان و مشاغل خانگی" شد و ادامه داد: 20 میلیارد پرونده در بانک های عامل وجود دارد که باید هر چه سریعتر تکلیف آنها مشخص شود.

در این نشست احداث مجتمع خدماتی فرهنگی درمانی گردشگری تجاری شرکت نامداران جنوب رودان با حذف مقوله تجاری، احداث مجتمع صنفی بنکداران شرکت تعاونی نیک داران کیمیای هرمزگان در بندرعباس و تولید سیم و کابل شرکت ساحل گستر شفق با ارتقای تعهد اشتغال تصویب شد.

ارائه گزارش عملکرد اشتغال دستگاه های اجرایی در سامانه رصد،ارائه گزارش عملکرد مشاغل خانگی،ارائه گزارش شرکت شهرک های صنعتی در خصوص آخرین وضعیت شهرک های صنعتی استان و بررسی طرح های بالای 10 میلیارد ریال از محل اعتبار بنگاه های زود بازده در دستور کار جلسه بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر