کد خبر: 24547 A

اختصاص آمبولانس هوایی در كشور بر اساس شرایط ویژه و موقعیت منطقه واگذار می شود و با تامین بالگرد های امدادی به مركزمدیریت حوادث و وفوریت های پزشكی كشور، استان هرمزگان جز ده استان اولویت دار كشور قرار دارد.

ایلنا –بندرعباس: اختصاص آمبولانس هوایی در كشور بر اساس شرایط ویژه و موقعیت منطقه واگذار می شود و با تامین بالگرد های امدادی به مركزمدیریت حوادث و وفوریت های پزشكی كشور، استان هرمزگان جز ده استان اولویت دار كشور قرار دارد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، رییس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كشور در جمع اصحاب رسانه استان هرمزگان با اشاره به موقیعت ویژه و استراتژیكی استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان درشرایط ویژه جغرافیایی قرار دارد كه دارای 900كیلومتر مرزی آبی و 14 جزیره می باشد.

دكتر"غلامرضا معصومی" با بیان این نكته كه آمبولانس هوایی در استان هرمزگان الزامی است،افزود: اختصاص آمبولانس هوایی در كشور بر اساس شرایط ویژه و موقعیت منطقه واگذار می شود و با تامین بالگرد های امدادی به مركزمدیریت حوادث و وفوریت های پزشكی كشور، استان هرمزگان جز ده استان اولویت دار كشور قرار دارد.

"معصومی" با اشاره به اینكه افزایش تعداد پایگاه‌ها و ناوگان هوایی مستلزم افزایش اعتبار و همکاری‌های بین بخشی است،خاطر نشان كرد: انتقال سریع بیمار یا مصدوم، صعود و فرود عمودی بالگردها و امکان نشست و برخاست در سطوح ناهموار و به کارگیری پرسنل فوریت‌های پزشکی متخصص در این واحد امدادی از مزایای بسیار مهم امداد هوایی اورژانس ۱۱۵ است.

وی در حاشیه كارگاه مدیریت بحران در بخش بهداشت ودرمان به خبرنگاران گفت: در حال حاضر دو هزار و پنجاه پایگاه اورژانس دركشور فعال هستند كه عمده این پایگاهها بین جاده ای هستند، به طوری كه 2 میلیون و 400 ماموریت در سال گذشته توسط پایگاههای اورژانس در سراسر كشور انجام شده است.

رییس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی كشور كمبود نیروی استانی را از چالش های اساسی در اورژانس های پیش بیمارستانی دانست و افزود: در حال حاضر 14هزار نیروی درمانی اعم از پزشك، پرستار، كاردان و تكنسین فوریت های پزشكی فعالیت می كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر