کد خبر: 26241 A

رییس مركز بهداشت استان مركزی از شیوع نوع جدید آنفلوآنزا در اراك خبر داد.

اراك - ایلنا: رییس مركز بهداشت استان مركزی از شیوع نوع جدید آنفلوآنزا در اراك خبر داد.
به گزارش ایلنا،دكتر بابك عشرتی افزود:این نوع آنفلوآنزا با بدن درد شدید،تب و لرز،سردرد،نارسایی دستگاه گوارشی،گلودرد و آب ریزش از بینی و چشم،ترشحات تنفسی زیاد،سرفه،قرمزی و عفونت مخاط چشمی همراه است.
وی اظهار كرد:مراجعه به مراكز درمانی اراك با علائم مذكور در هفته های اخیر افزایش یافته و مردم باید رعایت بهداشت فردی و پیشگیری را جدی بگیرند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی اراك بیان كرد:شدت علایم بالینی این نوع آنفلوآنزا نسبت به نوع رایج بیشتر است و زمان درمان آن نیز طولانی است.
وی بیان كرد:احتمال انتشار ویروس این نوع آنفلوآنزا از طریق حضور در تجمعات انسانی و محیط های سربسته نظیر كلاس های درس مدارس و دانشگاه ها و اتوبوس ها افزایش می یابد.
دكتر عشرتی عنوان كرد:شستشوی مكرر دست ها با آب و صابون و استفاده از دستمال هنگام سرفه و عطسه در پیشگیری از ابتلا به این نوع آنفلوآنزا مهم است.
وی توضیح داد:خانواده ها در صورت مشاهده علایم آنفلوآنزا در فرزندان دانش آموز خود از فرستادن آنان به مدارس خودداری كنند.
رییس مركز بهداشت استان مركزی اظهار كرد:در كنار درمان دارویی،برای بهبود سریعتر این نوع آنفلوآنزا نوشیدن مایعات داغ، بُخور و استراحت در منزل توصیه می شود.
دكتر عشرتی در پایان تصریح كرد:با توجه به اینكه كودكان، سالمندان و افراد دارای نقص ایمنی در برابر ویروس این آنفلوآنزا حساسیت بیشتری دارند،رعایت بهداشت فردی و تزریق واكسن آنفلوآنزا برای آنان مفید است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر