کد خبر: 98909 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، از تشکیل کمیته استانی توسعه خوشه صنعتی خبر داد.

ایلنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، از تشکیل کمیته استانی توسعه خوشه صنعتی خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، عباسعلی وفایی‌نژاد در جلسه کمیته توسعه خوشه صنعتی در استانداری گفت: خوشه صنعتی به منظور هم افزایی و ارتقاء توان رقابتی بر پایه تعامل و همکاری گروه‌های تولیدکننده، برای افزایش بهره وری و در ‌‌نهایت درآمد بیشتر است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران اظهار داشت: برای ورود در مقوله توسعه خوشه صنعتی می‌توان به کاهش هزینه‌های تولید و عملیاتی، ایجاد فرصتهای همکاری بین رقبا، تسهیل تبادل اطلاعات و استفاده از تجربیات، دسترسی آسان به تأمین کنندگان، خدمات و منابع انسانی تخصصی و اجتناب از هدردادن منابع اشاره کرد.

وفایی‌نژاد افزود: کمیته استانی توسعه خوشه کسب و کار با هدف حمایت و ایجاد همآهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و به ریاست معاونت برنامه ریزی استانداری و رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصاد و دارایی، اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، بانک صنعت و معدن و شرکت شهرکهای صنعتی تشکیل شده است.

وی بیان داشت: شرکت شهرکهای صنعتی مازندران بعنوان متولی امر توسعه خوشه‌های صنعتی بوده که یک دهه فعالیت دراین زمینه را آغاز نموده و با توجه به شرایط مختلف، براساس توانمندی و اولویت، خوشه‌های صنعتی شناسایی و در مراحل توسعه، در نظر گرفته می‌شوند.

وفایی‌نژاد تصریح کرد: خوشه صنعتی ادوات کشاورزی جویبار به عنوان اولین خوشه صنعتی استان شناسایی شده که در سال ۱۳۸۷ به عنوان خوشه صنعتی بر‌تر و نمونه کشور معرفی شد.

اسماعیلی مدیرکل دفتر همآهنگی و امور اقتصادی استانداری در این جلسه گفت: توسعه خوشه‌های صنعتی استان در واقع افزایش قدرت تولید، سازماندهی و ساماندهی فعالیت در قالب خوشه‌های صنعتی است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه خوشه‌های صنعتی یکی از روش‌های رایج توسعه اقتصادی و صنعتی در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعـه، براساس بهبود روش تولیـد و افزایش رقابت‌پذیری، با بهره‌گیری از توانمندی‌های بومی و منطقه‌ای است.

مدیرکل دفتر همآهنگی و امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: بحث توسعه خوشه‌های کسب و کار در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ساماندهی و تشکیل خوشه‌های صنعتی موجب اعتماد متقابل در میان یک شبکه تولیدی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر