کد خبر: 84454 A

مدیركل روستایی و شوراهای استانداری مازندران:

دهیاران به محض شروع هر اقدامی برای ساخت و ساز و یا تغییر كاربری ملك در محدوده روستا، پرونده متخلف را تشكیل و با قید فوریت و رعایت گردش كار ابلاغی شماره 9999/4/86-9/2/1392 معاونت امور عمرانی به دبیر خانه كمیسیون ماده 99 ارسال نمایید.

ایلنا: آزادی كناری، مدیر كل دفتر روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به بازدیدهای میدانی از سطح تعدادی از روستاهای استان گفت: دهیاری‌ها پس از مشاهده یا مراجعه متقاضی به خدمات، انشعابات، گواهی ساخت یا معرفی نامه، نسبت به تشكیل پرونده و معرفی به كمیسیون ماده 99 اقدام می‌نمایند.

به گزارش ایلنا از ساری، وی در عین حال از دهیاران استان خواست تا با هماهنگی دفاتر فنی روستایی و بهره گیری از تجارب دفاتر فنی فرمانداری‌های تابعه نسبت به اجرای موارد قانونی در خصوص ساخت و ساز اقدام لازم و قانونی را معمول دارند.

وی از دهیاران خواست تا هرگونه اقدامی در خارج از بافت روستا را به سازمان همیاری شهرداری‌های استان بعنوان متولی امر ساخت و ساز خارج از بافت روستا و حریم شهرها كه اخیرا به شركت‌های تعاونی بخش ها نمایندگی داده شده است، اطلاع‌رسانی نمایند.

آزادی کناری در ادامه گفت: دهیاران به محض شروع هر اقدامی برای ساخت و ساز و یا تغییر كاربری ملك در محدوده روستا، پرونده متخلف را تشكیل و با قید فوریت و رعایت گردش كار ابلاغی شماره 9999/4/86-9/2/1392 معاونت امور عمرانی به دبیر خانه كمیسیون ماده 99 ارسال نمایید.

آزادی كناری افزود: استحكام بنا علاوه بر شمول مشخصات كامل ملك و مالك میبایستی از طرف مهندس دارای صلاحیت صادر شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر