کد خبر: 82895 A

استاندار مازندران خبرداد:

موضوع احداث پارك موزه دفاع مقدس در استان كه یادمان عملیات غرورآفرین والفجر 8 و شهدای سرافراز لشكر 25 كربلاست در دستور كار جدی استان قرار دارد./این پارک موزه در زمینی به مساحت حدود 80 هکتار در حال ساخت است.

ایلنا: استاندار مازندران از اختصاص مبلغ 7 میلیارد تومان برای تكمیل پارك موزه دفاع مقدس استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی اكبر طاهایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری با اشاره به توجه ویژه دولت‌های نهم و دهم به مسائل فرهنگی، تصریح كرد: موضوع احداث پارك موزه دفاع مقدس در استان كه یادمان عملیات غرورآفرین والفجر 8 و شهدای سرافراز لشكر 25 كربلاست در دستور كار جدی استان قرار دارد.

وی با تاكید بر اهمیت انتقال رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به نسل سوم و چهارم، یكی از مهم‌ترین ویژگی‌های پارك موزه دفاع مقدس را ماندگاری آن در تاریخ دانست و افزود: این پارک موزه در زمینی به مساحت حدود 80 هکتار در حال ساخت است.

طاهایی خاطرنشان کرد: با کمک مسئولان اجرایی و دستگاه‌های قضایی ساختمان فعلی پارک موزه و نیز محدوده حاشیه پارک تجن در اختیار بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: بیشتر اعتبارات این بنای فرهنگی از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود و دستگاهای اجرایی نیز در قالب بودجه استانی به این بخش کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اختصاص 7 میلیارد تومان در سال جاری به پارك موزه دفاع مقدس استان، تصریح كرد: هم چنین مبلغ 3 میلیارد تومان به برگزاری كنگره بزرگداشت سرداران، امیران و ده هزار شهید مازندران اختصاص یافت.

استاندار مازندران ادامه داد: اختصاص این 10 میلیارد تومان كمك شایانی به تسریع احداث پارك موزه دفاع مقدس و برگزاری كنگره شهدای استان می‌كند كه امیدواریم این روند در آینده نیز ادامه یابد.

وی بیان داشت: مردم و مسوولان مازندران تلاش می‌کنند تا با ساخت پارک موزه دفاع مقدس با عنوان، خاطرات سال‌های حماسه و عشق و ایثار را مرور کرده، تنها گوشه‌ای از مجاهدت دلیر مردان خطه سرسبز مازندران را برای احیا و ترویج فرهنگ دفاع مقدس به نمایش بگذارند و ضمن مدد از انفاس قدسیه در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری سعی خواهند کرد تا برگ زرین دیگری را در تاریخ حماسی سرزمین علویان ثبت و جاودانه کنند.

طاهایی با اشاره به ریشه‌دار بودن حرکت مردم مازندران در طول انقلاب و دفاع مقدس و دلبستگی آنان به اهل بیت عصمت و طهارت، بر ضرورت حق شناسی از ایثار و فداکاری آنان بویژه شهیدان و ایثارگران و رزمندگان تاکید کرد.

استاندار مازندران گفت: موضوع پارك موزه به عنوان اصلی ترین نماد فرهنگی مازندران، بسیار حائز اهمیت است.

ایلنا استان مازندران کنگره شهدای‌ پارک موزه دفاع مقدس‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر