کد خبر: 82281 A

استاندار مازندران:

در چنین شرایط سخت تحریم اقتصادی، همکاری، وحدت و استفاده از نیروهای فرهیخته ضروری است/عزت و اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت غیور مازندران گسترش یافته است.

ایلنا: صادرات کالاهای غیرنفتی از 43 میلیون دلار سال 83 به 404 میلیون دلار در سال 91 رسید.

استاندار مازندران مهمترین وظیفه دولت برای تحقق حماسه اقتصادی را ایجاد زیرساخت‌ها برای جهش اقتصادی دانست و به خبرنگار ایلنا گفت: زیرساخت‌های جاده‌ای، هوایی، دریایی و ریلی استان نیاز به حمایت جدی دولت دارد.
به گزارش ایلنا از ساری، سیدعلی اکبر طاهایی در جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران در محل اتاق بازرگانی استان افزود: زیرساخت‌های اقتصادی استان باید تقویت شود.

وی به تحریم سخت و سنگین استکبار علیه ایران اشاره کرد و ادامه داد: در چنین شرایط سخت تحریم اقتصادی، همکاری، وحدت و استفاده از نیروهای فرهیخته ضروری است.

استاندار مازندران شعار نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی ایران را محور فعالیت‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دانست و اظهار داشت: تولیدکنندگان با حمایت مردم در چند سال اخیر با همت و تلاش خود این شعار را عملیاتی کردند.

وی از مشارکت 93درصدی مازندرانی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان حماسه سیاسی یاد کرد و گفت: حضور تمامی اقشار ازجمله کشاورزان و کارگران و صنعتگران در این عرصه چشم گیر بوده است.

طاهایی بیان داشت: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت غیور مازندران گسترش یافته است.

مرتضی هاشم پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در این جلسه به صادرات کالاهای غیر نفتی در دو ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: 84 میلیون دلار صادرات کالا به کشورهای هدف صورت گرفته است.

وی رشد صادرات در یک دهه اخیر در استان مازندران را جهشی دانست و افزود: صادرات کالاهای غیرنفتی از 43 میلیون دلار سال 83 به 404 میلیون دلار در سال 91 رسید.

هاشم پور میزان واردات کالا از گمرگات استان مازندران در سال 91 را یکهزار و 387 میلیون تن اعلام کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال پیش دو درصد رشد منفی نشان می‌دهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر