کد خبر: 7750 A

مدیرکل اوقاف مازندران:

استان مازندران بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ امامزاده دارد که ساختمان ۲۵۰ امامزاده در حال ساخت و ساز است.

ایلنا - ساری: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از آغاز پروژه آستان مقدس حضرت زینب (س) خورشیدکلای گلوگاه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی گفت: استان مازندران بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ امامزاده دارد که ساختمان ۲۵۰ امامزاده در حال ساخت و ساز است.

وی افزود: آستانه مقدس حضرت بی‌بی زینب (س) خورشیدکلای گلوگاه از جمله پروژه‌هایی است که عملیات ساخت آن آغاز شده است.

سهرابی تصریح کرد: این آستانه با زیربنایی بالغ بر یک‌هزار و ۲۰۰ مترمربع در چهار طبقه شامل زیرزمین، آشپزخانه، سرویس‌ها، آسانسور‌ها، راه پله‌ها و مکان قبر مطهر، طبقه همکف نمازخانه ویژه برادران، طبقه اول نمازخانه ویژه خواهران، طبقه دوم سالن جلسات و دفتر هیئت امنا و طبقه سوم خانه عالم در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته که تخریب ساختمان قبل آغاز شد، مراسم کلنگ‌زنی اجرا، خاک‌برداری، گودبرداری و فونداسیون و اجرای دیوار سازه نگهبان و اجرای دیوار مانع برای جلوگیری از پیشروی باران به داخل گود انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: برای ساخت این بقعه بیش از یک میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: ترویج و گسترش فضائل و مناقب اهل بیت در راستای تقویت بنیه‌های مذهبی آحاد جامعه، تبدیل آستان امامزادگان به قطب‌های فرهنگی، ارتقای معرفت نسبت به شأن و منزلت امامزادگان در راستای تقویت و بصیرت‌افزایی جامعه است.

سهرابی یادآور شد: هر قدمی که برای شناساندن امامزادگان در جامعه صورت می‌گیرد نشان از ارادت مردم به خاندان عصمت و طهارت است که ذخیره‌ای برای باقیات و صالحات محسوب می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر