کد خبر: 53618 A

نایب رئیس کانون کارفرمایان مازندران:

در لایحه بودجه امسال برخلاف آنچه در قانون دیده شده بود، سهم بخش تولید حتی کمتر از ۲۰ درصد دیده شده است./ زمانی که قرار نیست سهمی به تولید اختصاص یابد، فرقی ندارد که میزان آن ۳۰ درصد باشد یا ۲۰ درصد.

نایب رئیس کانون کارفرمایان مازندران معتقد است نگرانی امروز تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور از تحریم‌های بین المللی نیست، امروز این فعالان نگران تحریم‌های داخلی و نگاه‌های بسته به بخش تولید هستند.

به گزارش ایلنا از ساری، اسلام جمشیدی با اشاره به عدم پرداخت سهم تولید از محل درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در قالب بودجه سال ۹۱، گفت: در قانون مذکور برای هر بخش سهم مشخصی دیده شده بود که در این میان سهم تولید از درآمد حاصل از اصلاح نرخ حامل‌ها، ۳۰ درصد تعیین شد. اما در لایحه بودجه امسال برخلاف آنچه در قانون دیده شده بود، سهم بخش تولید حتی کمتر از ۲۰ درصد دیده شده است.

وی با تاکید بر عدم پرداخت سهم بخش تولید در سال گذشته، عنوان کرد: امسال نیز نمی‌توان نسبت به تخصیص همین سهم در نظر گرفته شده برای بخش تولید امید داشت. به هر حال زمانی که قرار نیست سهمی به تولید اختصاص یابد، فرقی ندارد که میزان آن ۳۰ درصد باشد یا ۲۰ درصد.

نایب رئیس کانون کارفرمایان مازندران با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان حمایت از تولید ملی، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون با این نامگذاری تنها به عنوان یک شعار برخورد شده است، این در حالی بود که انتظار می‌رفت امسال فضای کشور برای رشد بخش تولید تعدیل شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروز فعالیت‌های اقتصادی در کشور سودده نیست، خاطرنشان کرد: اگر گروهی همچنان به فعالیت‌های اقتصادی می‌پردازند، تنها به واسطه علاقه خود است که به این رویه ادامه می‌دهند چرا که عزم ملی از سوی دستگاه‌های مسئول پشت بخش تولید وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر