کد خبر: 53568 A

مدیر كل بهزیستی مازندران:

88 درصد ترك اعتیاد بر عهده كانون های مردم نهاد است و تنها 12 درصد بر عهده دولت است.

مدیر كل بهزیستی مازندران گفت: 88 درصد ترك اعتیاد بر عهده كانون های مردم نهاد است و تنها 12 درصد بر عهده دولت است.

به گزارش ایلنا از بهشهر،روح الله ردایی مدیر كل بهزیستی مازندران دوشنبه 14 اسفند ماه در اولین همایش معتادان بهبودیافته شرق مازندران در سالن بصیرت ارشاد بهشهر اظهار كرد: خانواده ها باید نسبت به فرزندان خود حساس باشند و رفت و آمدها را كنترل كنند.

وی افزود: تقویت مسائل دینی و مذهبی در خانواده مهمترین عامل در كاهش خطرات اعتیاد است و تا 60 درصد می تواند در این زمینه از بروز اعتیاد جلوگیری كندكه باید اطلاع رسانی شود.

ردایی ادامه داد: با تقویت اعتقادات می اتوانیم تا حد بالایی از بروز و یا برگشت اعتیاد جلوگیری كنیم.

وی بر نقش پیشگیری در مسائل مربوط به مبارزه با مواد مخدر تاكید كرد و گفت: آموزش مهارت های زندگی امری واجب و بی اطلاعی از آن را موجب بروز مشكلات زیادی برای افراد می شود.

حجت الاسلام سید محمد بابایی رییس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: توجه به مسائل دینی و اخلاقی تاثیر بسیار زیادی در كاهش توجه به مواد مخدر و مسائل جانبی آن دارد.

وی افزود: خوشبختانه با تعامل مناسبی كه بین اداره تبلیغات اسلامی بهشهر و بهزیستی وجود دارد، از حضور روحانیون در مساجد برای بیان خطرات اعتیاد در جامعه بهره مند شده ایم.

حجت الاسلام بابایی تصریح كرد: باید خطرات و معضلات اعتیاد در جامعه از طریق منبرها و همچنین مدارس، مساجد و دانشگاهها اطلاع رسانی شود تا در جهت از بین بردن این معضل اقدام شود.

احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در سال جاری 20 میلیارد تومان برای مهار مرزهای شرقی هزینه كردیم.

وی افزود: امنیت و سلامت از ضرورت های مهم جامعه است كه باید مورد توجه قرار گیرد. به گفته مقیمی، اعتیاد از مشكل سل و وبای دیروز حادتر است و هویت جامعه را از بین می برد و در این راستا نه تنها مشكل فردی و خانوادگی بلكه معضلات اجتماعی را در پی دارد.

وی بیان داشت: هشدارهای مختلف در راستای اعتیاد باید جدی گرفته شود و در همین رابطه نیز شورای آموزش شهرستان در رابطه با اعتیاد و مضرات آن راه اندازی و اطلاع رسانی در سطح وسیع انجام شود تا از بروز ناهنجاری ها در
جامعه جلوگیری شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر