کد خبر: 53463 A

با نفوذ تدریجی یك سامانه ناپایدار از بعداز ظهر روز سه شنبه 91/12/15 به تدریج شاهد ابرناكی آسمان، وزش باد، مواج شدن دریا، بارندگی و كاهش دما در استان خواهیم بود.

با نفوذ تدریجی یك سامانه ناپایدار از بعداز ظهر روز سه شنبه 91/12/15 به تدریج شاهد ابرناكی آسمان، وزش باد، مواج شدن دریا، بارندگی و كاهش دما در استان خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از ساری،اطلاعیه‌ای از سوی اداره كل مدیریت بحران مازندران در خصوص وضعیت جوی استان طی روز های آینده صادر شده كه به شرح ذیل اعلام می‌شود.

با عنایت به پیش بینی اداره كل هواشناسی استان، با نفوذ تدریجی یك سامانه ناپایدار از بعداز ظهر روز سه شنبه 91/12/15 تا صبح پنجشنبه 91/12/17 و با شكل گیری جریانات سرد و مرطوب شمالی سطح زمین بر روی سواحل جنوبی دریا، به تدریج شاهد ابرناكی آسمان، وزش باد، مواج شدن دریا، بارندگی و كاهش دما در استان خواهیم بود كه البته بارش در ارتفاعات بصورت برف خواهد بود. ضمنا طی این مدت آب گرفتگی معابر عمومی در برخی از مناطق استان و اختلال در تردد جاده های كوهستانی بدلیل بارش برف دور از انتظار نخواهد بود. لذا به كلیه شهروندان عزیز و مسافرین محترم توصیه می‌گردد:

- در هنگام تردد در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان به خصوص در شب و در هنگام بارندگی های شدید ضمن رعایت نكات ایمنی و توقف در مكان مناسب و امن و كسب اطلاع از مسیر طی طریق نمایند.

- از اقامت و تردد در بستر و حریم رودخانه ها، مسیل ها و نقاط سیل گیر در هنگام بارندگی های شدید و رگباری خودداری کنند.

- ساكنین بومی حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و نقاط سیل گیر در هنگام بارندگی های شدید و رگباری ضمن رعایت نكات ایمنی در مكان مناسب و ایمن پناه گیری نمایند.

- هنگام عبور از مناطق برق گیر و كوهستانی، ضمن به همراه داشتن پوشاك گرم و مواد غذایی خودروی خود را نیز با زنجیر چرخ، ضد

- به كلیه نیروهای امدادی و خدماتی توصیه می گردد آمادگی لازم جهت هر گونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته به خصوص در راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی را داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر