کد خبر: 4917 A

در 5 ماه نخست سالجاری 165 میلیون دلار صادرات غیر نفتی از استان داشتیم كه با دستور استاندار محترم این میزان تا پایان امسال به سه برابر می رسد.

رامسر - ایلنا: مدیركل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری مازندران خبرداد:در 5 ماه نخست سالجاری 165 میلیون دلار صادرات غیر نفتی از استان داشتیم كه با دستور استاندار محترم این میزان تا پایان امسال به سه برابر می رسد.

حسن اسماعیلی در صبح امروز در حاشیه كارگروه كشاورزی شهرستان رامسر در گفتگو با ایلنا افزود: اظهار داشت:بیشتر مراودات ما با كشورهای همسایه، آسیای میانه از جمله روسیه، قزاقستان، آذربایجان، تركمنستان و...می باشد.

مدیركل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری مازندران خاطر نشان كرد:ما در زمینه صادرات گل و گیاه و مركبات نیز برنامه ریزی داریم.

اسماعیلی بیان داشت: همچنین مازندران ارتباط گسترده با كردستان عراق دارد و در آذر ماه نمایشگاهی با محوریت مازندران در كردستان عراق برگزار می شود.

وی در بخش دیگری گفت:كارگروه كشاورزی شهرستان رامسر ششمین جلسه كارگروه كشاورزی است كه تا كنون تشكیل شده است.

اسماعیلی افزود:كارگروه كشاورزی بدستور ریاست محترم جمهور تشكیل و به استانداران و به تبع آن فرمانداران تفویض اختیار شده و در این راستا گروه منتخبی تشكیل و مشكلات در شهرستانها بررسی و موانع برطرف می شود.

وی با بیان اینكه  52 میلیارد ریال در این كارگروه به شهرستان رامسر تخصیص داده شده افزود: این اعتبار در زمینه باغداری، دامداری، طیور، گلخانه و اصلاح باغات است، همچنین در شهرستان تنكابن نیز 64 میلیارد ریال در این بخش تخصیص داده شده است.

اسماعیلی در خصوص مشكلات غرب استان در حوزه كشاورزی تصریح كرد:باغات غرب مازندران قدیمی شده و اصلاح آنها با بهره مندی از نظرات كارشناسان مدنظر است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر