کد خبر: 4808 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار:

دفاع مقدس نماد هویت ملی و مصوب اسلامی و تابلوی تمام عیار شجاعت و ایتادگی غیور مردان ایران در راه حفظ اصول و معیارهای اعتقادی ملت است.

ساری – ایلنا: رئیس ستاد برزگداشت هفته دفاع مقدس مازندران رئوس برنامه‌های گرامیداشت این هفته را در استان تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از ساری، هادی ابراهیمی در آغاز با تاکید بر ضرورت پاسداشت ارزش‌های معنوی حاصل از حضور با شکوه مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی در جنگ تحمیلی گفت: دفاع مقدس نماد هویت ملی و مصوب اسلامی و تابلوی تمام عیار شجاعت و ایتادگی غیور مردان ایران در راه حفظ اصول و معیارهای اعتقادی ملت است.

وی دفاع مقدس را عرصه تجلی همبستگی ملی و مشارکت عمومی دولت یاد آور شد: تبعیت شورانگیز رزمندگان از ولایت فقیه و توکل امید آخرین به وعده‌های نصرت بخش خداوند سبحان صحنه جنگ ۸ ساله را به نعفه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم زد و و معرفی عراق به عنوان آغاز گر جنگ و متجاوز پیروزی شیرین انقلاب اسلامی دراین عرصه بود که هیچگاه فراموش نخواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران آرایش نظامی دنیا در برابر ایران اسلامی را یادآور شد و افزود: در جنگ تحمیلی حدود ۶۰ کشور به پشتیبانی از صدام افلقی به رویا رویی با رزمندگان ظفرمند ایران اسلامی پرداختند و وجود غنایم جنگی مربوط به ۴۰ کشور لجستیک تمام عیار غرب در مقابل جمهوری اسلامی ایران را آشکار می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر رشهادت‌ها و افتخار آفرینی رزمندگان کشورمان در جنگ تحمیلی و پیروزی قطعی ما در دفاع مقدس نبود امروز ایران اسلامی به عنوان مستعمره غرب تحت اشغال استکبار جهانی بود.

ابراهیمی یکی از دلایل هراس استکبار از رویارویی نظامی با انقلاب اسلامی را برتری قاطع رزمندگان پرتوان کشورمان در عرصه‌های گوناگون دفاعی داشت افزود: دکترین نظامی کشورمان در مقطع کنونی دفاع از تمامیت ارضی و موجودیت انقلاب در برابر متجاوزان احتمالی خواهد بود و ما به هیچ عنوان آغاز گر جنگ علیه هیچ کشور خارجی نخواهیم بود.

وی در ادامه از تشکیل و فعالیت ستاد‌های ۱۹ گانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مازندران خبر داد و افزود: در هفته گرامیداشت دفاع مقدس امسال ۶۷۵ ویژه برنامه در شهرستانهای مازندران به اجرا در می‌آید.

وی از راه اندازی کمیته‌های نیروهای مسلح، ایثارگران، فرهنگی، اطلاع رسانی، روحانیون، دانشجویی، دانش آموزی، کودک و نوجوان، هنرمندان، ورزش و جوانان، مردمی، بانوان، اصناف و نظارت و بارزسی در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: شعار محوری امسال ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مازندران «با فرهنگ شهیدان به جنگ تحریم‌ها برویم» است که تمامی برنامه‌های این هفته بااین رویکرد طراحی و عملیاتی شده است.

ابراهیمی در مورد سهم شهرستان‌ها از برنامه‌های پیش بینی شده ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مازندران اظهار داشت: در مجموع ستاد‌های ۱۹ گانه و ۶۷۵ برنامه تصویبی شهرهای گلوگاه با ۴۲ برنامه، بهشهر ۱۷، نکا۳۶، می‌اندرود۷۳، ساری۳۵، قائمشهر۳۵، جویبار ۳۶، بابل۶۳، آمل ۴۱، سوادکوه ۳۶، فریدونکنار۳۲، تنکابن ۴۹، عباس آباد ۲۵، رامسر۵۷، نور۴۹، نوشهر ۲۴، چالوس ۲۵، دراجرای این برنامه‌ها سهیم هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در مورد چند برنامه شاخص این هفته در استان یادآور شد: رونمایی از کتب تخصصی در حوزه دفاع مقدس با عناوین سودای وصال، نغمه‌های آسمانی و فرهنگ توصیفی تحلیلی داستان نویسان دفاع مقدس، توزیع کتاب و سی دی از وصیت نامه شهیدان، تولید وپخش مستند ویژه با عنوان بوی باران از سیمای مرکز تبرستان، برگزاری جشنواره بادبادک‌ها، تجلیل از خانواده شهدای ورزشکار، مسابقه ادبی پدران آسمان ویژه کودکان و نوجوانان، رژه نیروهای مسلح و افتتاح پایگاههای مقامت بسیج اصناف، هم اندیشی زنان نخبه بسیجی، برپایی همایش جنگ نرم و کنگره علامه محمد تقی آملی در زمره شاخص‌ترین برنامه‌های پیش بینی شده در مازندران قرار دارند.

ابراهیمی در خاتمه با گرامیداشت یا و خاطره سردارن و ۱۰ هزار شهید گلگون کفن استان مازندران گفت: اجلاسیه برزگ ۱۰ هزار شهید عالیمقام استان مازندران با حضور مسئولان کشوری ولشگری سال آینده در ساری برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر