کد خبر: 41857 A

فرماندار ساری تاکید کرد:

دهیاران باید زیباسازی روستاها را در اولویت برنامه‌های کاری و عمرانی خود قرار دهند تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری شده و وضعیت زندگی در روستا بهبود یابد.

ایلنا-ساری:جواد واحدی فرماندار مركز استان در بازدید از روستای ایلال گفت: وضعیت روستاها به خوبی در حال ساماندهی است چراکه نهاد دهیاری به عنوان متولی در روستاها فعالیت‌های گسترده‌ای را با مدیریت دهیاران در امر عمران و آبادی روستاها انجام می‌دهند.وی اضافه کرد: نگاه عادلانه به روستاها سبب محرومیت‌زدایی و ارتقای وضعیت عمران و آبادی روستاها شده است.

به گزارش ایلنا،واحدی تصریح کرد: دهیاران باید زیباسازی روستاها را در اولویت برنامه‌های کاری و عمرانی خود قرار دهند تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری شده و وضعیت زندگی در روستا بهبود یابد.

این مقام مسئول با تاکید بر مدیریت مناسب دهیاران برای ایجاد منابع درآمدی و بکارگیری آن و همچنین تشکیل و فعالیت گسترده‌تر تعاونی‌های دهیاران را سبب پیشرفت و رشد روستاها دانست و بیان داشت: باید تعاونی دهیاری‌ها با کسب درآمد در راستای خودکفایی حرکت کرده و شعار حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی را با جدیت به ثمر رسانند.

وی همچنین با اشاره به ساخت و سازها و خطرات ناشی از وقوع زلزله خاطرنشان کرد: باید بحث نظارت و مقاوم‌سازی بناها با جدیت دنبال شود و این آگاهی را به وجود آوریم که افراد به جای احداث زیربنای بیشتر و با توجه به زیبایی ساختمان بر مقاوم‌سازی و استحکام آن تاکید کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر