کد خبر: 41199 A

فرماندار بهشهر:

استفاده بهینه از ظرفیت زمین‌های واقع در بخش‌های کوهستانی که تاکنون بطور کامل مورد استفاده قرار نگرفته، می‌تواند راهکار مناسبی برای به وجود آوردن ظرفیت اشتغال برای جوانان جویای کار باشد.

ایلنا-بهشهر: فرماندار بهشهر گفت: توسعه کشاورزی و حمایت برای راه‌اندازی صنایع مرتبط با این بخش، بهترین راهکار برای حل مشکل بیکاری منطقه است.

به گزارش ایلنا، تقی نورزاد روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: استفاده بهینه از ظرفیت زمین‌های واقع در بخش‌های کوهستانی که تاکنون به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته، می‌تواند راهکار مناسبی برای به وجود آوردن ظرفیت اشتغال برای جوانان جویای کار باشد.

وی بیان داشت: یكی از مواردی كه می‌تواند زمینه‌ساز كسب درآمد بیشتر روستاییان را فراهم كند، تغییر الگوی كشت و روی آوردن به كاشت درختان مثمر به جای كشت گندم و جو است.

فرماندار بهشهر افزود: دولت حمایت فراوانی از این تغییر در الگوی كشت می‌كند و روستایان می‌توانند با بهره‌مندی از مزایای فراوان در نظر گرفته شده توسط دولت، علاوه بر به وجود آوردن اشتغال پایدار برای چند نفر، راه بازگشت دیگر روستاییان به روستاها را هموار كنند.

نورزاد ادامه داد: با توجه به بررسی‌های انجام شده، تغییر الگوی کشت از گندم و جو به سمت کاشت درختان سیاه ریشه مانند گیلاس و گردو و ده‌ها محصول دیگر می‌تواند کشاورزی این منطقه را از رکود و تحمل خسارت نجات دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر