کد خبر: 41063 A

در جلسه كمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی تاكید شد:

پلیس باید در آموزش و تعلیم رانندگی، دقت در صدور گواهینامه و نظارت بر اجرای قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی تلاش و جدیت نماید.

ایلنا- ساری: نهمین جلسه كمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی با حضور معاون عمرانی استانداری مازندران، مدیركل راه و شهرسازی استان، دبیر شورای ترافیك، اعضای این كمیسیون همچون پزشكی قانونی، حمل و نقل و پایانه‌ها، استاندارد و تحقیقات صنعتی و فرماندهی پلیس راه و جمع دیگر از مسؤلین راه و شهرسازی استان در محل دانشگاه علوم پزشكی استان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از ساری، سیدعیسی هاشمی(معاون عمرانی استانداری) در این نشست ضمن قدردانی از زحمات متولیان امر ایمنی و حمل و نقل عنوان كرد: باید به صورت موازی بر عوامل مختلف تصادفات مدیریت و برنامه‌ریزی كرد چراكه هریك از عوامل موجود به صورت جداگانه از اهمیت خاصی برخوردارند.

وی در ادامه بر استانداردسازی راه‌های استان تاكید و عنوان كرد: علاوه بر استانداردسازی راهها باید به مقوله استانداردسازی خودروها و نظارت بر مراكز معاینه فنی آنان نیز نگاه ویژه شود.

هاشمی در این جلسه اظهار داشت: پلیس باید در آموزش و تعلیم رانندگی، دقت در صدور گواهینامه و نظارت بر اجرای قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی تلاش و جدیت نماید.

معاون عمرانی استاندار به نقش مهم فوریت‌های پزشكی و امداد و نجات اشاره و تصریح كرد: فوریت‌های پزشكی و امداد و نجات ما باید با توجه به اهمیت موضوع و حضور به موقع در صحنه و انتقال سریع مجروحین و مصدومین به بیمارستان‌های مجهز حداكثر تلاش خودش را داشته باشند.

وی در ادامه ضمن تاكید بر اجرای مصوبات جلسات مذكور خاطرنشان كرد: پیگیری مصوبات و اجرایی شدن آنها می‌تواند بخش اعظمی از صدمات و خسارات وارده در بخش حمل و نقل را كاهش دهد.

در ادامه جلسه؛ سیدعلی اسد(مدیركل راه و شهرسازی استان) نیز ضمن قدردانی از تمامی دستگاه‌های اجرایی به منظور تلاش و پیگیری در جهت كاهش سوانح رانندگی در استان عنوان كرد: باتوجه به شرایط جاده‌ای استان و حجم زیاد گردشگر مهمترین عامل برای روان‌سازی محورها رانندگانی هستند كه با رعایت قوانین و مقررات و مدیریت خود در رانندگی می‌توانند نقش بسیار مهمی در برقراری ترددی روان داشته باشند.

وی در ادامه یادآور شد: درحال حاضر اهم تلاش‌های این اداره كل صرف نگهداری و حراست از شبكه راهها،‌ تأمین ایمنی عبور و مرور به منظور حفظ و بهره‌برداری بهینه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این بخش شده، از این رو انتظار می‌رود كه این تلاش‌ها با همراهی دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط در این حوزه و رعایت همه كاربران جاده‌ای مثمرثمر واقع تا ما شاهد برقراری ترددی ایمن و روان در سطح محورهای استان باشیم.

اسد در ادامه با بیان اینكه برگزاری چنین جلساتی می‌تواند در جهت كاهش تصادفات مؤثر باشد، اظهار امیدواری كرد: با استمرار جلسات و بكارگیری شیوه‌های جدید ایمنی می‌توانیم آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن را پایین بیاوریم.

در این جلسه مدیران دستگاه‌های مرتبط در زمینه ایمن‌سازی محورها، به ارائه دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در جهت افزایش ایمنی در سطح محورهای استان پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر