کد خبر: 40998 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

بیماران در صورت دریافت فرم ارجاع از پزشک خانواده، برای ویزیت تخصصی و فوق تخصصی تنها ۱۰ درصد فرانشیز (۱۵۰۰ تومان) و برای خدمات بستری ۵ درصد هزینه کل بستری یا جراحی را پرداخت خواهند كرد.

ایلنا- ساری: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هزینه داروهای مورد تعهد بیمه به افرادی که پزشک خانواده خود را انتخاب کرده‌اند، رایگان است، گفت: صاحبان داروخانه‌ها نیز نسبت به اطلاع رسانی به مراجعین در این خصوص و هزینه ارائه داروهای مورد تعهد از طریق نصب بنر و یا استیکر اقدام نمایند.
به گزارش ایلنا از ساری، دکتر محمد رضا میرزایی ضمن بیان مطلب بالا، تصریح کرد: تنها حق فنی داور‌ها که قیمت ناچیزی است از بیمار اخذ می‌شود.
وی با بیان اینکه همزمان با تثبیت برنامه پزشک خانواده در مناطق شهری، تمامی قراردادهای قبلی پزشکان با ادارات بیمه استان، از ابتدای اسفند لغو می‌شود، اظهار داشت: تنها قرارداد پزشکان در قالب برنامه پزشک خانواده خواهد بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: با تثبیت برنامه پزشک خانواده در مناطق شهری، تمامی پرداختهای فی فور سرویس از اول اسفند قطع شده و تنها به پزشکان طرف قرارداد برنامه پزشک خانواده به شیوه سرانه پرداخت صورت می‌گیرد.

*ویزیت پزشکان متخصص در طرح پزشک خانواده ۱۵۰۰ تومان است
دکتر میرزایی، در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه ویزیت پزشک و هزینه دارو در این طرح رایگان است، اظهار داشت: بیماران در برنامه پزشک خانواده و در صورت دریافت فرم ارجاع از پزشک خانواده، برای ویزیت تخصصی و فوق تخصصی تنها ۱۰ درصد فرانشیز (۱۵۰۰ تومان) و برای خدمات بستری ۵ درصد هزینه کل بستری یا جراحی را پرداخت خواهند كرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از صدور کارت الکترونیکی حاوی اطلاعات سلامت فرد خبر داد و افزود: این کارت برای افرادی که در برنامه پزشک خانواده ثبت نام کرده‌اند، صادر خواهد شد.
وی، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت را یکی دیگر از برنامه‌های پزشک خانواده دانست و تصریح کرد: کاهش خطاهای پزشکی، عدم تجویز نسخ تکراری وکاهش هزینه و افزایش بهره وری از جمله مزایای این پرونده می‌باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با تأکید بر اینکه افراد برای انجام ویزیت پایه و تشکیل پرونده الکترونیک به پزشک خانواده خود مراجعه نمایند، اظهار داشت: پرونده الکترونیک سلامت، منبع واحد و کاملی از اطلاعات بهداشتی درمانی بیماران را فراهم می‌آورد.
دکتر میرزایی، با تأکید بر اینکه افراد برای تمامی مراجعات پزشکی خود به پزشک خانواده مراجعه کنند، گفت: مشارکت افراد در این طرح، علاوه بر ارتقاء سلامت جامعه، کاهش هزینه‌های درمانی و برخورداری یکسان از منابع سلامت را در پی خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر