کد خبر: 33274 A

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

بیش از چهار هزار و700 هکتار بافت فرسوده در مازندران وجود دارد که در این میان شهرهای آمل، بابل، ساری و قائم شهر بیشترین مساحت بافت های فرسوده را دارا می باشند.

ایلنا - ساری: در چهارمین نشست اعضای هیات عامل عمران و بهسازی استان مازندران كه با حضور مدیركل دفترتجهیز و منابع مالی و مشاركتهای مردمی شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی كشور و مدیرعامل شركت مسكن سازان استان در محل راه و شهرسازی برگزار شد، احیا و  نوسازی بافتهای فرسوده تاكید و عنوان شد: احیای بافتهای فرسوده در مازندران نگاهی ملی را طلب می كند.

به گزارش ایلنا از ساری، سید علی اسد در این نشست احیای بافتهای فرسوده را از ضروریات جامعه برشمرد و افزود: علاوه بر نوسازی و زیبایی مبلمان شهری، احیای این گونه بافتها بر تسهیل در روند ترافیك درون شهری و همچنین امداد رسانی مطلوب و به هنگام در زمان بحران و حوادث غیرمترقبه تاثیر مستقیم و به سزایی دارد.

وی در این نشست یادآور شد: بیش از چهار هزار و700 هکتار بافت فرسوده در مازندران وجود دارد که در این میان شهرهای آمل، بابل، ساری و قائم شهر بیشترین مساحت بافت های فرسوده را دارا هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران اضافه کرد: مطالعات توانمند سازی سكونتگاههای غیر رسمی 4 شهرباتصویب ستاد استانی به پایان رسیده است و مطالعات نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده 7 شهر در سطح استان در حال اجراست.

مهندس اسد در این نشست به عملكرد این اداره كل در خصوص استفاده از تسهیلات بافت فرسوده به بانك ها اشاره و اظهارداشت: ازدولت نهم تا به امروز تعداد 19812 واحد جهت استفاده از تسهیلات بافت فرسوده به بانك ها معرفی شده اند.

گفتنی است در این نشست برنامه ریزی و رفع موانع در خصوص توزیع وام، مطالعات بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده، توانمندسازی سكونتهای غیر رسمی و..... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر