کد خبر: 32174 A

همزمان با سراسر كشور؛

همزمان با سراسر كشور در روز بصیرت و میثاق امت بصیرت، زنگ بصیرت در مدارس مازندران به صدا درآمد.

ایلنا- آمل:همزمان با سراسر كشور در روز بصیرت و میثاق امت بصیرت، زنگ بصیرت در مدارس مازندران به صدا درآمد.

به گزارش ایلنا از آمل،این مراسم صبح امروز به طور نمادین در مدرسه راهنمایی شهید قاسم‌زاده آمل با حضور امام جمعه، فرماندار آمل، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل برگزار شد، امام جمعه آمل روز 9 دی را میثاق با امت بصیرت و ولایت فقیه بیان كرد و گفت: مردم ما با اعتقادات راسخ به اهل بیت(ع) و میثاق با امام راحل افكار شیطانی دشمنان اسلام را سركوب كردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی رحمانی با اشاره به اینكه استكباران در سال 88 سعی در تخریب افكار جوانان ما علیه نظام برخاستند، اظهار داشت: جوانان ما با تفكر و روشنگری بر علیه این دشمنان به پا خاسته و خواسته‌های آنها را به ناامید كشاندند.

وی با بیان اینكه امروزه حضور جوانان ما در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی دنیا علاقه آنها به نظام را به اثبات رسانده است، افزود: هم‌اكنون با مشاهده بیداری اسلامی برخی از كشورها انقلاب اسلامی ما را سرلوحه كار خود قرار دادند.

رحمانی با تاكید بر اینكه جوانان ما باید قدردان زحمات والدین، مسئولان شهری و معلمان خود در عرصه‌های مختلف علمی باشند، تصریح كرد: بی‌توجهی به این زحمات به نوعی توهین به آنها است كه قابل بخشودنی نیست.

امام جمعه آمل با اعلام اینكه امروزه ناامنی در بین دانش‌آموزان آمریكا به بی‌بصیرتی و بی‌اعتقاداتی آنها به نظام خود برمی‌گردد، اذعان داشت: این دانش‌آموزان در مراكز علمی به جای آموختن با داشتن سلاح گرم ناامنی را برای هم‌كلاسی‌های خود فراهم می‌كنند.

اكبر لطفی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل در این مراسم با اشاره به اینكه در ابتدای سال تحصیلی جدید دو برنامه مذهبی و فرهنگی در مدارس این شهرستان آغاز شده، یادآور شد: قرائت صلوات خاصه علی‌بن موسی‌الارضا(ع) و دعای تعجیل در فرج آقا امام زمان(ع) در بین دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.

به گفته وی: دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی به حفظ این دو دعا خواهند پرداخت كه این برنامه جهت تقویت اعتقادی آنها در نظر گرفته شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر