کد خبر: 32065 A

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یك ساری:

توسعه همه جانبه هر كشوری منوط و معطوف به اهداف كلان آن جامعه است./هدف تعلیم و تربیت رشد همه جانبه در تمام ساحت ها و سوق دادن شخصیت انسان به جایگاه متعالی است.

ایلنا- ساری:دیدگاه و منظر نظام تعلیم و تربیت به انسان، نگاه الهی است و آموزه های دینی ما انسان را اشرف مخلوقات می داند.

به گزارش ایلنا از ساری، اردلان فریدونی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یك ساری در مراسم تجلیل از پیشكسوتان عرصه تعلیم و تربیت، با بیان جایگاه علم و تجربه و قداست معلم در نظام آموزشی و پرورشی اسلامی، تاكید كرد: توسعه همه جانبه هر كشوری منوط و معطوف به اهداف كلان آن جامعه است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری افزود: دیدگاه و منظر نظام تعلیم و تربیت به انسان، نگاه الهی است و آموزه های دینی ما، انسان را اشرف مخلوقات می داند و هدف تعلیم و تربیت رشد همه جانبه در تمام ساحت ها و سوق دادن شخصیت انسان به جایگاه متعالی است.

وی در بیان دیگری جایگاه علم و معلم را در معارف اسلامی یاد آور شد و گفت: قلم و اندیشه عالم، از خون شهید افضل است و تجلیل از دانشمندان و معلمان و ارزش نهادن به مقام آنان باید همیشه در هر زمان و در همه دستگاه ها و سازمان ها گرامی داشته شود.

فریدونی نگاه یك سویه به آموزش و پرورش و اینكه هدف آموزش و پرورش را صرفا در تامین نیروی انسانی دیدن را اشتباه خواند و گفت: تربیت دینی و اسلامی نیروی انسانی در اولویت اول برنامه هاست و توسعه و ارتقای سرمایه انسانی و تامین نیروی مورد نیاز در مراتب بعدی رهنامه و اهداف راهبردی آموزش و پرورش است.

وی عنوان كرد: حمایت و تلاش همه افراد راهگشا خواهد بود و ما نیازمند مساعدت و همكاری همه اقشار جامعه به ویژه پیشكسوتان فرهنگی و فرهیخته این شهر هستیم.

وی همچنین گزارش كوتاهی از پیگیری های انجام شده درخصوص پروژه های عمرانی آموزش و پرورش ناحیه یك ساری از جمله مدرسه 15خرداد و حافظ ارائه داد و آخرین اطلاعات و اقدامات انجام شده را تشریح نمود.

شایان ذكراست در پایان جلسه به كلیه پیشكسوتان لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود اعطا گردید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر