کد خبر: 26268 A

سفیر جمهوری ازبكستان در ایران خبرداد:

بیش از 100 شركت ایرانی در ازبكستان فعالیت دارند كه از این تعداد 24 شركت با سرمایه كاملاً ایرانی فعالیت می كنند.

ایلنا - ساری: سفیر جمهوری ازبكستان در ایران از رشد 600 میلیون دلاری تبادلات تجاری بین دو كشور ایران و ازبكستان در طی سالهای اخیر خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، الهام اكرام اف عصر شنبه در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و صادركنندگان فعال مازندرانی با بیان اینكه دولت ازبكستان توجه ویژه ای به فعالیت بازرگانی دارد خاطر نشان كرد: در این كشور نرخ مالیاتی برای انجام مراودات تجاری در پایین ترین حد ممكن خود قرار دارد.

وی در خصوص اینكه دولت ازبكستان در نظر دارد تا 60 درصد از حجم بروكراتی خود را در راستای توسعه فعالیتهای تجاری كاهش دهد افزود: حجم سرمایه گذاری خارجی در این كشور بیش از 20 درصد رشد یافته است.

اكرام اف جمهوری اسلامی ایران را جزء10 شریك تجاری جمهوری ازبكستان برشمرد و گفت: بیش از 100 شركت ایرانی در ازبكستان فعالیت دارند كه از این تعداد 24 شركت با سرمایه كاملاً ایرانی فعالیت می كنند.

وی در ادامه سخنان خود ازبكستان را پیش قراول یك پروژه منطقه ای خواند وبیان داشت: جمهوری ازبكستان در راستای توسعه مراودات تجاری با ایران و افغانستان قرارداد سه جانبه ای را با این كشور ها به امضاء رسانده است.

سفیر جمهوری ازبكستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینكه این كشور از بهترین نوع الیاف پنبه در جهان برخوردار است گفت:به منظور توسعه صادرات پنبه سالانه نمایشگاه های زیادی در این كشور برگزار می گردد.

وی در پایان افزود: جمهوری ازبكستان آمادگی دارد تا در زمینه تجارت پنبه با شركتهای ایرانی و مازندرانی همكاری نماید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر