کد خبر: 22940 A

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران خبر داد:

کاهش تلفات آب در تأسیسات،کنترل زمان کاری و استفاده بهینه از پمپ با راندمان بالا و کاهش هزینه های انرژی مصرفی از مهم ترین اهداف اجرای این طرح می باشد.

ایلنا- ساری:اجرای سیستم های تله متری و کنترل از راه دور با هدف افزایش توان توزیع آب شرب در شهرهای استان مازندران در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از ساری،معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به اینکه با اجرای این طرح وضعیت چاهها، مخازن و ایستگاههای پمپاژ به صورت لحظه ای کنترل می شوند افزود: کاهش تلفات آب در تأسیسات،کنترل زمان کاری و استفاده بهینه از پمپ با راندمان بالا و کاهش هزینه های انرژی مصرفی از مهم ترین اهداف اجرای این طرح می باشد.

رضا فکری تصریح کرد:امکان ورود نرم افزار در فرایند و توزیع آب،کنترل تاسیسات در راستای صرفه جویی انرژی، کاهش هزینه های نیروی انسانی و نگهداری، توجیه اقتصادی و ثبت گزارشات بهره برداری کاهش استهلاک سرمایه از مهمترین مشخصات راه اندازی طرح تله و کنترل از راه دور است.

وی با بیان اینکه این طرح در شهرهای ساری، تنکابن،بابل،محمودآباد و سوادکوه اجراء شده است افزود: سیستم تله متری و کنترل از راه دور در شهر ساری بر روی منابع تأمین بالغ بر 12 حلقه چاه، 1 ایستگاه پمپاژ،2 باب مخزن زمینی و هوایی و یک مرکز کنترل طی 4 ماه و با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد ریال به اجراء درآمده است.

فکری همچنین از اجرای این طرح درشهر تنکابن با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال خبر داد و افزود: این طرح بر روی 8 حلقه چاه، یک واحد پمپاژ، 1 باب مخزن زمینی و یک مرکز کنترل است که ظرف مدت 4 ماه به مرحله اجراء درآمده است.

به گفته معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران سیستم تله متری وکنترل از راه دور بابل نیز با هزینه یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و مشتمل بر ورودی شبکه،یک واحد پمپاژ،یک باب مخزن زمینی و یک مرکز کنترل طی 4 اجراء شد.

وی با بیان اینکه سیستم تله متری وکنترل از راه دور شهر محمودآباد شامل 2 حلقه چاه،یک ایستگاه پمپاژ،یک باب مخزن زمینی و مرکز کنترل است گفت: برای اجرای این طرح 500 میلیون ریال هزینه صرف شده است.

فکری از اجرای سیستم تله متری و از راه دور در سوادکوه خبر داد و تصریح کرد: برای اجرای این طرح 550 میلیون ریال هزینه صرف شده است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران اضافه کرد:این طرح شامل 2 دهنه چشمه،12 باب مخزن زمینی و یک مرکز کنترل است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر