کد خبر: 21135 A

طی هفت ماهه سال جاری؛

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آمل از كاهش 6/12 درصدی ثبت آمار واقعه ازدواج طی هفت ماهه سال جاری این شهرستان خبر داد.

ایلنا-آمل:رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آمل از كاهش 6/12 درصدی ثبت آمار واقعه ازدواج طی هفت ماهه سال جاری این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا،علی هاشمی نسب در نشست فرماندار آمل با دهیاران بخش مركز آمل با اشاره به اینكه طی هفت ماه سال جاری دو هزار و 601 واقعه ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده، یادآور شد: براساس آمار به ثبت رسیده مطابق مشابه سال 90 حدود دو هزار و 946 واقعه ازدواج در آمل به وقوع پیوست.

وی عنوان كرد: آمل در واقعه ولادت نسبت به سال گذشته با 98درصد سال 91 نیم درصد افزایش در ثبت مدت قانونی داشته است.

هاشمی نسب با اعلام اینكه در این ماه ها سه هزار و 117واقعه ولادت در آمل روی داده، اذعان داشت: با آمار سال گذشته امسال این واقعه با 5/98 درصد ثبت مدت قانونی واقعه ولادت شهرستان رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال آمل با بیان اینكه آمار طلاق نیز در این شهرستان با افزایش روبرو بوده، افزود: در این 7ماه حدود 511 واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

وی تصریح كرد: این شهرستان نسبت به مشابه سال گذشته با 25 واقعه در سال 90حدود 495 واقعه طلاق در خود داشته است.

هاشمی نسب با تاكید براینكه این شهرستان در واقعه وفاتی نیز یك درصد در ثبت مدت قانونی افزایش داشته است، اظهار داشت: سال گذشته آمار به ثبت رسیده واقعه وفات حدود یك هزار و 4فوتی بوده كه امسال 991 فوتی به ثبت رسیده است.

وی بیشترین نام ثبتی فرزند ذكور در این شهرستان را امیرعلی، ابوالفضل و امیرمحمد عنوان و بیان كرد: همچنین بیشترین نام ها در بین فرزند دختر اسامی فاطمه، فاطمه زهرا، رها بوده كه این نام ها به اعتقادات مردم ما به ائمه اطهار بر می گیردد.

این مسئول در پایان از بیمارستان های دولتی خواستار تعجیل در ثبت مدت قانونی وقایع حیاتی به این اداره شد و گفت: در صورت همكاری این نهادها اداره ثبت احوال شهرستان آمل در جهت ثبت این وقایع چهارگانه بار منفی نخواهند گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر