کد خبر: 19859 A

مدیریت راهداری مازندران:

پلها به عنوان عناصر مهم و كلیدی در شبكه شریانی راههای یك كشور، نقش ویژه ای را ایفاء می كنند لذا احداث و تامین ایمنی و پایداری پل در همه وقت از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است.

ایلنا-ساری:مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در مراسم بهره برداری از پل فلزی كاله حفظ و نگهداری از راههای موجود را وظیفه ذاتی و اولویت كاری راه و شهرسازی عنوان كرد.

به گزارش ایلنا، عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب افزود: از جمله اهداف مهم اداره كل ایجاد شبكه حمل و نقل سریع، آسان و ایمن سازی راههای ارتباطی و كاهش سوانح رانندگی است.

وی در ادامه افزود: این اداره كل در دو بخش اصلی حفظ و نگهداری و ایمن سازی شبكه راههای استان (عملیات راهداری) و همچنین بهسازی و توسعه شبكه راههای مواصلاتی اقدامات گسترده ای را در دست اقدام دارد.

مهندس نجفی در ادامه به اهمیت ابنیه های فنی در سطح محورها اشاره و خاطر نشان كرد: پلها به عنوان عناصر مهم و كلیدی در شبكه شریانی راههای یك كشور، نقش ویژه ای را ایفاء می كنند لذا احداث و تامین ایمنی و پایداری پل در همه وقت از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیریت راهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران در ادامه به عملیات اجرایی تعویض پل كاله اشاره و اظهار داشت: محور بهنمیر _ بابلسر به عنوان یكی از محورهای پرتردد فرعی در سطح استان بوده كه نقش بسزایی در جابه جایی كالا و مسافر در منطقه داشته، از این رو عملیات تعویض این پل به دلیل كثرت بار ترافیكی، عرض كم سواره رو و محدودیت تناژ در دستور كار این اداره كل قرار گرفت.

مهندس نجفی در ادامه خاطر نشان كرد: عملیات اجرایی پروژه مذكور شامل نصب پل خرپایی فلزی به طول 36 متر و عرض 7/5 متر بوده كه با اعتباری بالغ بر 5500 میلیون ریال به اجرا در آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر