کد خبر: 19735 A

استاد دانشگاه مازندران:

حجاب، قناعت، زهد و تقوا از مهمترین خصوصیات زنان دیروز جامعه بود که با کمترین امکانات بیشترین بازدهی را در خانواده داشته و عشق و محبت در زندگی‌شان موج می‌زد.

ایلنا-آمل: استاد دانشگاه مازندران گفت: 85 درصد از نظام خانواده در اختیار زنان جامعه است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل، ابراهیم اندرخورا در همایش "نقش مادر در تقویت و تحکیم بنیان خانواده" در این شهرستان با اعلام اینکه خانواده مهمترین شاکله تشکیل‌دهنده جامعه است، ابراز داشت: حجاب، قناعت، زهد و تقوا از مهمترین خصوصیات زنان دیروز جامعه بود که با کمترین امکانات بیشترین بازدهی را در خانواده داشته و عشق و محبت در زندگی‌شان موج می‌زد.

وی افزود: خانواده برای رسیدن به موفقیت و تعادل باید پنج اصل تربیت، وفاداری، صداقت، عشق و لذت را اجرایی کند و با این معیارها خانواده‌های موفق نجش و ارزیابی می‌شوند.

اندرخورا با تاکید اینکه آمار طلاق در جامعه ما بالا بوده و بدتر از آن آمار طلاق عاطفی نیز خیلی زیاد است، تصریح کرد: در طلاق عاطفی زن و مرد با هم و در کنار هم زندگی می‌کنند ولی دل‌های‌شان با هم ارتباط ندارد.

این استاد دانشگاه و مشاور برجسته مازندران با بیان اینکه برخی افراد معتقدند در جامعه کنونی عشق وجود ندارد ولی ما معتقدیم ناب‌ترین و واقعی‌ترین عشق در جامعه ما وجود دارد، ابراز داشت: 174 اولویت برای یک انتخاب موفق وجود دارد که پیامبر اسلام دو اصل اخلاق و دین را مهمتر از همه اصول و اولویت‌ها می‌داند.

وی در بیان حدیثی از رسول اکرم عنوان کرد: آن حضرت می‌فرمایند که " اگر مردی برای سرمایه همسرش ازدواج کند جزو بدترین افراد است"، گفت: نباید اصالت انتخاب‌ها به سرمایه باشد زیرا این امر یکی از مصیبت‌های خانواده ایرانی است.

* ایران بزرگترین کشور مصرف‌کننده مواد آرایشی در دنیا است

وی با اعلام اینکه ایران بیشترین آمار جراحی بینی بین مردان و زنان جهان را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: متاسفانه کشورمان بزرگترین کشور مصرف‌کننده مواد آرایشی در بین مردان و زنان در دنیا است.

دکترای جامعه شناسی و استاد دانشگاه مازندران با تاکید اینکه 85 درصد از نظام خانواده در اختیار زنان جامعه است، ادامه داد: در مقابل 15 درصد نظام اجتماعی خارج از خانه برعهده زنان و بانوان است که متاسفانه این آمار امروزه مسیری عکس را طی وی اضافه کرد: چهار نقش مادرانه، عاشقانه، نقش اعتماد و آگاهانه از چهار نقش عمده زن در نظام خانواده است زیرا مادر در مدل تربیتی به رهبری نامگذاری شده است که باید پایگاه عاطفی و احساسی قوی را برای اعضای خانواده مهیا کند.

اندرخورا زن را موجودی شنیداری و مرد را موجودی دیداری توصیف کرد، اذعان داشت: 74 تفاوت بین زنان و مردان وجود دارد همچنین زن اگر قانع نباشد مسیر زندگی مرد را به انحراف می‌کشاند.

وی در پایان اذعان داشت: زن نیاز به توجه، محبت و عشق دارد و زنان نیز در برخورد با مردان باید بیشتر به آنها شخصیت داده و به شغل و میزان وابستگی و تعلق به خانواده توجه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد آمل، همایش 300 نفری "نقش مادر در تقویت و تحکیم بنیان خانواده" با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری آمل و اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان به مناسبت روز خانواده برگزار شد که به 10 نفر از مادران، دختران و بانوان فعال مددجوی این نهاد جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر