کد خبر: 18710 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

آرشیو مشاهیراز سرمایه های فرهنگی در استان بشمار می رود و از جمله کارهای ماندگاری خواهد بود که سازمان ثبت احوال استان انجام شده است.

ایلنا-ساری: معاون سیاسی امنیتی مازندران گفت: این استان ظرفیت بیش از 3 میلیون نفر را دارد و باید به سمت جوانی و شادابی پیش برود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، هادی ابراهیمی در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان با بیان اینکه سازمان ثبت احوال در واقع یک مجموعه پویا و فعال در استان محسوب می شود افزود: یکی از عوامل توسعه یافتگی هر استانی آمار صحیح و درست آن است.

وی با اشاره به اینکه آمارهای ثبت احوال از دقیق ترین آمارها محسوب می شود اظهار داشت: صدور کارت های هوشمند و شناسنامه مکانیزه از جمله کارهای خوبی است که توسط اداره کل ثبت احوال انجام شده است.

معاون سیاسی امنیتی مازندران با یادآوری این مطلب که ثبت به موقع وقایع حیاتی یکی از عوامل توسعه یافتگی بشمار می رود بیان داشت: این آمار به دلیل مستند بودن از اعتبار خاصی برخوردار می باشد.

وی با بیان اینکه تهیه آرشیو مفاخر استان از کارهای بسیار ماندگار سازمان ثبت احوال است گفت: آرشیو مشاهیراز سرمایه های فرهنگی در استان بشمار می رود و از جمله کارهای ماندگاری خواهد بود که سازمان ثبت احوال استان انجام شده است.

ابراهیمی در خصوص اینکه فرهنگ نام و نامگزینی زمینه ای برای توسعه فرهنگ دینی وملی می باشد گفت: با توجه به عقبه شیعی مردم مازندران این انتظار هم بوده است که مردم نام ائمه را برای فرزندان خود برگزینند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه همه مردم عضوی از خانواده ثبت احوال بشمار می روند اظهار داشت: در کشور ما هیچکسی نمی‌تواند خود را از خانواده ثبت احوال جدا بداند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر