کد خبر: 18687 A

مدیر کل ثبت احوال استان مازندران خبرداد:

در هفت ماه ابتدایی سال جاری 3 هزارو 788 مورد طلاق ثبت شده است / طلاق ثبت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/4 درصد افزایش داشته است.

ایلنا - ساری: مدیر کل سازمان ثبت احوال مازندران به عنوان مرجع امور هویتی در کشور از اجرای طرح جایگزینی کارت های ملی هوشمند در استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرج الله ملکی در جلسه هماهنگی ثبت احوال استان مازندران در ساری افزود: ثبت به موقع وقایع حیاتی و ثبت مهاجرت، اتقان اسناد هویت، تولید و انتشار آمار حیاتی مهاجرت از ماموریت‌های مهم اداره کل ثبت احوال است.

وی با بیان اینکه 7/99 درصد جمعیت استان مسلمان و شیعه می باشند اظهار داشت: اولین حکومت علویان در کشور در این استان تشکیل شده است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران در خصوص اینکه جمعیت استان تا پایان مهر ماه سال 91حدود 3 میلیون و97 هزارو 863 نفر بوده است گفت: در حال حاضر 8/45درصد مردم مازندران در شهرها و 2/45درصد نیز در روستاها سکونت دارند.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در شبانه‌روز 121 مورد ولادت گزارش می‌شود بیان داشت: ولادت ثبت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل، 1/2درصد افزایش داشته است.

ملکی افزود: در هفت ماهه گذشته امسال 26 هزارو 62 ولادت ثبت شده است که 13 هزارو 510 نفر پسر و 12 هزارو 559 نفر نوزاد دختر بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه در این مدت 8 هزار و748 مورد نیز وفات ثبت شده است گفت: 4 هزارو 825 نفر مرد و 3 هزارو 932 نفر زن گزارش شده است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر 27 اداره، 13 نمایندگی مکانیزه در استان وجود دارد افزود: در دو بیمارستان استان نیز صدور شناسنامه مکانیزه پس از تولد نوزادان انجام خواهد شد.

وی با اذعان به اینکه در هفت ماه ابتدایی سال جاری 3 هزارو 788 مورد طلاق ثبت شده است اظهار داشت: طلاق ثبت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/4 درصد افزایش داشته است.

ملکی با بیان اینکه بعضاً برخی از مردم به اشتباه مازندران را در رتبه نخست طلاق در کشور می دانند گفت: استانهای البرز، تهران، کرمانشاه، خراسان رضوی، و قم بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده اند.

وی عدم آگاهی کافی جوانان در انتخاب همسر، تعیین معیارهای سطحی در انتخاب همسر، عدم تفاهم اخلاقی و اختلاف فرهنگی زوجین، دخالت‌های بی مورد خانواده‌ها در زندگی زناشویی، بیکاری، از بین رفتن قبح طلاق، افزایش آمار طلاق توافقی و اعتیاد را از مهمترین عوامل طلاق برشمرد و افزود:: به طور میانگین روزانه 18 واقعه طلاق در استان ثبت می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر