کد خبر: 16747 A

مدیرعامل صنایع چوب وكاغذ مازندران:

صنایع چوب و کاغذ مازندران نیز با هدف کاهش وابستگی به تولیدات خارجی، صیانت از جنگل های شمال و تامین کاغذ مورد نیاز کشور در این استان تشکیل شده است.

 ایلنا- ساری: مدیرعامل بزرگترین کارخانه تولید کاغذ کشور با اشاره به اینکه ایران در دو هزار سال پیش در صنعت کاغذسازی ورود پیدا کرده است،گفت: صنایع چوب و کاغذ مازندران نیز با هدف کاهش وابستگی به تولیدات خارجی، صیانت از جنگل های شمال و تامین کاغذ مورد نیاز کشور در این استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگارایلنا، ابوالفضل روغنی گلپایگانی ظهر دوشنبه در چهارمین نشست کارگروه پدافند غیرعامل صنعت، معدن و تجارت مازندران در سالن اجتماعات شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران افزود: کاغذ محصول فرهنگی روز جامعه و یکی از شاخص های رشد اقتصادی هر کشوری محسوب می شود.

وی اظهار داشت: مصرف سرانه کاغذ در ایران 20 کیلوگرم بوده که نسبت به شاخص جهانی بسیار کم و اندک است.

روغنی کلپایگانی با بیان اینکه جنگل های شمال از غنی ترین چوب های کشور در خود جای داده است، یادآور شد: این پوشش های جنگلی مربوط به دوره دوم زمین شناسی است.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با اشاره به مصرف 30 مگاوات برق در بزرگترین کارخانه تولید کاغذ کشور، اظهار داشت: احداث نیروگاه 50 مگاواتی در این مجتمع ضروری است.

وی با اعلام اینکه 150 هزار هکتار جنگل تحت مدیریت این شرکت است، افزود: تاکنون 16 هزار هکتار جنگل کاری در سطح جنگلهای شمال توسط این شرکت صورت گرفته است.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با اشاره به اینکه میزان مصرف سالانه کاغذ در کشور، دو میلیون تن است، اظهار داشت: تنها 700 هزار تن آن در داخل تولید و مابقی از طریق کشورهای همسایه تامین می شود.

وی میزان سالانه مصرف چوب این کارخانه را 380 هزار تن اعلام کرد و گفت: چوب مورد نیاز صنایع چوب و کاغذ مازندران از طریق زراعت چوب و واردات توسط کشورهای روسیه، برزیل و آمریکای جنوبی تامین می شود.

روغنی گلپایگانی، میزان تولیدات کاغذ این واحد تولیدی را در سالهای 89 و 90 بترتیب 180 و 190 هزار تن اعلام و پیش بینی کرد میزان تولیدات کارخانه چوب و کاغذ مازندران در سال 91 به 185 هزار تن برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر