کد خبر: 16702 A

یك فعال كارگری در ساری:

بالا رفتن قیمت‌ها در سبد معیشت خانوار به فشار بیش از حد بر خانوار کارگری منجر شده است/ دغدغه فعلی کشور حفظ مشاغل موجود و جلوگیری از حذف فرصت‌های شغلی است.

ایلنا - ساری: یك فعال كارگری اعلام كرد: به دلیل حمایت نشدن بخش تولید در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و واردات بی رویه کالا، شاهد تعطیلی کارگاه‌های کوچک و بیكاری کارگران هستیم.

ناصر وفایی نژاد در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ساری، ضمن بیان اینکه طبق آمار موجود، اشتغال به شدت در کشور کاهش یافته و اگر چاره‌ای اندیشیده نشود سال جاری با موج دیگری از بیکاری مواجه خواهیم شد، تصریح کرد: در حال حاضر کارفرمایان توان پرداخت حقوق کارگران را نداشته و دست به تعدیل نیرو می‌زنند و از جانب دیگر به دلیل تورم موجود کارگران قادر به اداره معیشت خانواده‌های خود نیستند.
رئیس شورای اسلامی کار شهرداری ساری با تاکید بر اینکه با ادامه روند فعلی افزایش قیمت‌ها، رشد هزینه تمام شده در بنگاه‌ها و همچنین واردات بی‌رویه، میزان ریزش نیروی کار در واحدهای کوچک طی سال جاری بیشتر نیز خواهد شد، افزود: عدم تناسب دستمزدهای فعلی با هزینه‌های خانوار کارگری و افزایش بی‌رویه قیمت کالا‌، به ادامه روند بی‌ثباتی در بازار کار کشور دامن می‌زند.
وی با تاکید بر لزوم افزایش تلاش دولت در حمایت‌ از نیروی كار تصریح کرد: بالا رفتن قیمت‌ها در سبد معیشت خانوار به فشار بیش از حد بر خانوار کارگری منجر شده است.
وفایی نژاد با بیان اینکه دغدغه فعلی کشور حفظ مشاغل موجود و جلوگیری از حذف فرصت‌های شغلی است گفت: بانک‌ها در روند پرداخت تسهیلات، منابع خود را در طرح‌هایی سرمایه گذاری می‌کنند که امکان سوددهی و موفقیت آن طرح‌ها بالا باشد بنابراین با وضع فعلی تولید در كشور به ندرت سرمایه‌های بانكی به این سمت جذب می‌شوند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر