کد خبر: 100423 A

رئیس اداره شیلات آمل و محمودآباد خبرداد:

رئیس اداره شیلات آمل و محمودآباد از پیش‌بینی تولید 11 هزار و 500 تن آبزیان پرورشی سردآبی و گرمابی در آمل و محمودآباد خبر داد.

ایلنا: رئیس اداره شیلات آمل و محمودآباد از پیش‌بینی تولید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن آبزیان پرورشی سردآبی و گرمابی در آمل و محمودآباد خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، هادی عقیلی ظهر امروز در افتتاح پروژه پرورش ماهی سردآبی مداربسته مزرعه فراآبزی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه در سال گذشته تولید ماهیان آبزی در این شهرستان ۱۱ هزار و ۲۰۰ تن بوده است، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال این ظرفیت در شهرستان آمل و محمودآباد به افزایش ۳۰۰ تنی برسد.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون ۳۰۵ واحد در این دو شهرستان به تولید ماهیان سردآبی و گرمابی می‌پردازند، اذعان داشت: تعداد مزرعه نیمه متراکم مشابه طرح در حال افتتاح به تعداد ۴۰ واحد می‌رسد.

عقیلی تصریح کرد: با افتتاح این مراکز تولیدی آبزی ۸۲۰ تن به تولید آبزیان شهرستان آمل و محمودآباد اضافه خواهد شد.

رئیس اداره شیلات آمل و محمودآباد در اشاره به بهره‌برداری مرکز آبزی مزرعه فراآبزی اظهار داشت: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع با ظرفیت سالانه ۵۰ تن احداث شده است.

وی با بیان اینکه حجم آبگیری این واحد تولیدی ۸۰۰ متر مکعب است، ابراز داشت: برای اجرای این طرح مجموعا ۶هزار و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از محل طرح کارگروه توسعه بخش کشاورزی تسهیلات بانکی دریافت شد.

به گفته عقیلی: با اجرای این طرح برای چهار نفر بطور مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر