کد خبر: 100288 A

در مرداد ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رخ داد؛

اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در خصوص نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر كشور دارد و تلاش مسئولین استانی به تنهایی چاره‌ساز نخواهد بود.

ایلنا: مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در مرداد ماه سال‌جاری تعداد ۴۳ نفر (۴۱مرد و مابقی زن) در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶درصد کاهش داشت.

به گزارش ایلنا از ساری، دکتر علی عباسی افزود: از اول خرداد ماه تاکنون تعداد ۱۳۱ نفر در دریای مازندران غرق شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشت. تیرماه با ۶۴ مورد، خرداد با ۲۲ و مرداد با ۴۳ مورد به ترتیب دارای بیشترین آمار غرقی است.

وی با اشاره به اینکه در سه روز اول شهریور ۲ نفر در دریا غرق شدند افزود: شهرستان‌های محمودآباد با ۳۳، بابلسر با ۲۱ و نور با ۱۸، نوشهربا ۱۷ مورد بیشترین آمار غرقی را داشتند.

وی تصریح کرد: بیشترین سنین غرق شدگان را ۲۱ الی ۳۰ سال با ۶۰ مورد و ۱۱ الی ۲۰ سال با ۲۸ مورد اعلام کرد.

عباسی شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر و... از دلایل بروز حادثه برای گردشگران دانست و افزود: با توجه به اینکه ۸۴درصد از مغروقین از قشر غیربومی و مسافر هستند لذا به نظر می‌رسد اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی در خصوص نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولین استانی به تنهایی چاره ساز نخواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر