کد خبر: 4859 A

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان

امام جمعه بروجرد گفت: با تشدید تحریمها حرکت جامعه باید به سمت ایجاد اشتغال پایدار باشد.

خرم آباد - ایلنا:  امام جمعه بروجرد گفت: با تشدید تحریمها حرکت جامعه باید به سمت ایجاد اشتغال پایدار باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، حجت الاسلام حسن ترابی در دیدار با کارکنان آموزش فنی و حرفه ای لرستان و رئیس مرکز فنی و حرفه ای امام علی(ع) بروجرد افزود: این مرکز با داشتن پرسنل با انگیزه و همچنین مربیان مجرب و با رشته ها و فعالیت به روز، نقش و وظیفه خود را در امر آموزش به خوبی انجام می دهد.

وی اظهار کرد: مشکل اصلی جوانان، بحث اشتغال است که در این زمان و با تشدید تحریمها حرکت جامعه باید به سمت ایجاد اشتغال پایدار باشد و ایجاد مهارت در این امر نقش مهم و بسزایی دارد.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: اقدام مراکز فنی و حرفه ای در ایجادمهارت و همچنین در بحث فرصتهای شغلی و آموزش به جهت ایجاد اشتغال پایدار، ارزشمند و مهم است.

همچنین سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان گفت: آموزش فنی و حرفه ای در استان لرستان در دو بخش دولتی و آزاد دارای 350 مرکز است.

قباد بیرانوند افزود: از این تعداد18 مرکز دولتی که شامل 13 مرکز ویژه آموزش برادران و 5 مرکز ویژه آموزش خواهران و همچنین 332 آموزشگاه که از این تعداد 255 آموزشگاه ویژه برادران و 77 آموزشگاه ویژه خواهران است.

وی اظهار کرد: در مجموعه فنی و حرفه ای استان لرستان، 94 مرکز آموزش سیار نیز وجود دارد که به علاقمندان کسب آموزش که دسترسی به مراکز ثابت فنی و حرفه ای را ندارند آموزش می دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر