کد خبر: 4852 A

مراسم ویژه آغاز سال تحصیلی دانش آموزان پایه اول(کلاس اولی ها) با عنوان جشن شکوفه ها صبح امروز همزمان با سراسر کشور در سطح استان لرستان برگزار شد تا دانش آموزان کلاس اول این استان نیز راهی مدارس شوند.

خرم آباد - ایلنا: مراسم ویژه آغاز سال تحصیلی دانش آموزان پایه اول(کلاس اولی ها) با عنوان جشن شکوفه ها صبح امروز همزمان با سراسر کشور در سطح استان لرستان برگزار شد تا دانش آموزان کلاس اول این استان نیز راهی مدارس شوند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از خرم آباد، علی ماکنعلی، مدیرکل آموزش وپرورش استان لرستان امروز در مراسم نواخته شدن زنگ شکوفه ها در خرم آباد گفت: اعتلای کشور در گرو پرورش نسلی اندیشمند و باخرد است.

وی با بیان اینکه کلاس های درسی دانش آموزان استان لرستان بدون هر گونه تاخیری برگزار می شود، افزود: برنامه سال تحصیلی با نظم سالانه در روز و ساعت مقرر طبق سال‌های گذشته آغاز می‌شود.

ماکنعلی اظهار داشت: در سال‌جاری بیش از 360 هزار دانش‌آموز لرستانی 5 هزار و 200 آموزشگاه در سطح لرستان مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی در ادامه بیان کرد: به منظور مشارکت بیشتر مردم خیر لرستان در کمک به سیل زدگان پاکستانی هفته اول مهرماه در سطح مدارس استان به نام کمک به سیل‌زدگان پاکستانی نامگذاری شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این اقدام با توجه به حادثه دلخراش و مصیبت بار سیل در پاکستان و آوارگی 20 میلیون نفر در این کشور و بنا بر رهنمود ها رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر کمک‌رسانی به این افراد، ‌انجام شده است.

ماکنعلی کمک به مردم سیل زده پاکستان را امری ضروری دانست و از دانش ‌آموزان و اولیا آنان خواست به منظور رفع برخی مشکلات مردم مسلمان پاکستان، در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به تغییر نظام آموزشی مدارس، افزود: انتظار می رود اولیا دانش آموزان این نهاد را جهت نیل به اهداف تعلیم و تربیت یاری رسانند.

ماکنعلی با بیان اینکه خانواده نقش بی بدیلی در تحقق اهداف تربیتی دانش آموزان دارد، اظهار داشت: با همکاری اولیا و مربیان اهداف تعلیم و تربیت دانش آموزان محقق شده و نسلی با جامعه پذیری، مسئولیت پذیری، قانونمندی و دین باوری برای فردای کشور تربیت خواهد شد.

گفتنی است، بیش از 27 هزار دانش آموز کلاس اولی امروز در دبستان های استان لرستان مشغول به تحصیل شدند.

شایان ذکر است،نظام جدید آموزشی آموزش و پرورش تفاوت های اساسی با نظام سابق دارند به نحوی که دیگر دانش آموزان تکالیفشان در دفاتر مشق نمی نویسند بلکه با ارائه کتاب کار تکالیفاشان در این کتاب نوشته شده تا رسم الخط دانش آموزان نیز بهتر شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر