کد خبر: 41938 A

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خرم‎آباد:

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خرم‎آباد گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی جامع در خصوص وضعیت کسب و کار در لرستان ضروری است و باید هرچه سریع تر نسبت به این مهم اقدام شود.

 خرم آباد-ایلنا:رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خرم‎آبادگفت: تشکیل بانک اطلاعاتی جامع در خصوص وضعیت کسب و کار در لرستان ضروری است و باید هرچه سریعتر نسبت به این مهم اقدام شود.

به گزارش خبرنگارایلنا از خرم آباد، حسین سلاحورزی در پانزدهمین جلسه کمیسیون IT و تجارت گفت: تاکنون سازمان هایی که متولی کسب وکاردانش بنیان دراستان هستنددرمجموعه واحدی درکناریکدیگرقرارنگرفته‎اند که این کمیسیون فرصت مناسبی برای تفاهم و همکاری این شرکت ها است.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون، بهبود وضعیت کسب وکار، تهیه گزارشات تحلیلی و جمع آوری اطلاعات بر عهده اتاق قرار داده شده بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی جامع در استان تاکید کرد و افزود: نبود یک سیستم اطلاعاتی قوی که بتوان به عنوان مرجع از آن استفاده کرد نیازی است که سالهاست احساس می‎شود ولی باید استانداردهای لازم در تهیه آن را مد نظر قرار داد.

وی تصریح کرد: انتشار یک فصلنامه تخصصی از جمله برنامه های در دستور کار اتاق است و مشارکت اعضای کمیسیون در این زمینه موجب ارتقا کیفی این فصلنامه خواهد شد.

عضو کمیسیون IT و تجارت الکترونیک اتاق بازرگانی و صنایع و معادن نیز گفت: در تهیه بانک اطلاعاتی علاوه بر سیستم نرم افزاری باید به ویژگی‎های محتوایی سیستم نیز دقت شود.

مهران کرمی افزود: درحال حاضر متولی اصلی آمارمشخص نیست و در برخی موارد نیز آمارهای متفاوتی درموردیک موضوع مشخص توسط سازمان های مختلف ارائه می گردد که یک ضعف بزرگ در سیستم آماری کشور محسوب می‎شود..

وی اظهار داشت: برای حل این مشکل باید متولی تولید آمار در زمینه‎های مختلف مشخص و از سیستم آمار ثبتی،به معنای ثبت قلم آماری به محض اتفاق و پیش ازتحلیل، استفاده کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر