کد خبر: 41886 A

استاندار لرستان:

هدف اصلی و محوری استانداری در احداث و راه انداری مجتمع آموزشی، درمانی و بازتوانی معتادین در خرم آباد، رسیدن به جامعه و شهر بدون معتاد خیابانی و ولگرد در لرستان است.

 خرم آباد-ایلنا:استاندار لرستان گفت: هدف اصلی و محوری استانداری در احداث و راه انداری مجتمع آموزشی، درمانی و بازتوانی معتادین در خرم آباد، رسیدن به جامعه و شهر بدون معتاد خیابانی و ولگرد در لرستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباحبیب الله دهمرده در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: 220 میلیارد ریال برای خرید و تامین زمین موردنیاز احداث مجتمع آموزشی، درمانی و بازتوانی تخصصی استان در شهر خرم آباد هزینه شده است.

وی گفت: این میزان اعتبار به صورت بلاعوض توسط استانداری لرستان برای خرید زمین این مرکز پرداخت شده و درحال حاضر این مرکز با همکاری و همراهی گسترده و کامل استانداری، به عنوان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمانی، بازتوانی و آموزشی معتادین کشور، به صورتی کاملا تخصصی و حرفه ای، راه اندازی و فعال شده است.

وی اظهار کرد: دراین مرکز علاوه بر نگهداری و درمان معتادین خیابانی، بی سرپناه و کارتن خواب، با انجام کارها و فعالیت های علمی و کارشناسی آموزشی و روحی و روانی، شرایط برای بازگشت موفق فرد به جامعه و ادامه زندگی اجتماعی به خوبی فراهم می شود.

دهمرده با اشاره به اینکه برنامه های آموزشی و درمانی این مرکز همانند یک مرکز آموزش عالی و دانشگاه با مشارکت اساتید دانشگاهی و متخصصان حوزه بهداشت روان و ترک اعتیاد تنظیم و برنامه ریزی شده، گفت: دراین مرکز آموزش های دقیق فنی، حرفه ای و مهارتی به معتادین درمان شده برای ایجاد اشتغال و زمینه سازی برای کسب و کار افراد به هنگام بازگشت به جامعه ارائه می شود.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان نیز گفت: این مرکز به عنوان یکی از بهترین و شاید تنها مرکز تخصصی و مجهز ترک اعتیاد کشور، با حمایت های جامع و مستمر استاندار لرستان راه اندازی شده و دراین مدت فعالیت بسیار خوبی در زمینه درمان و بازتوانی معتادین خیابانی و بی سرپناه انجام داده است.

حجت اله فراشی افزود: دراین مرکز علاوه بر درمان های جسمی و روحی فرد معتاد، دوره های مهارت آموزی در رشته های مشبک و معرق، خیاطی، فنی و حرفه ای، رایانه، قرآن، احکام، روانشاسی و بهداشت به صورت کاملا کارشناسی و با حضور اساتید مجرب دانشگاهی برای افراد برگزار می شود.

به گفته وی، درحال حاضر دوره آموزش فنی و حرفه ای با حضور 35 معتاد کارتن خواب درمان شده دراین مرکز آغاز شده که این افراد امکان بازگشت و آغاز فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در سطح جامعه را به خوبی دارا هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر