کد خبر: 33559 A

رئیس اتاق بازرگانی خرم‎آباد خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی خرم‎آباد گفت: عدم تخصیص بودجه باعث شده که دستگاه‎های دولتی مطالبات شرکت‎ها را پرداخت نکنند.

 خرم آباد-ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی خرم‎آباد گفت: عدم تخصیص بودجه باعث شده که دستگاه‎های دولتی مطالبات شرکت‎ها را پرداخت نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد،رئیس اتاق بازرگانی خرم‎آباد اضافه کرد: عدم تخصیص بودجه باعث شده که دستگاه‎های دولتی مطالبات شرکت‎ها را پرداخت نکنند.

وی با بیان اینکه نباید برای واحدهای بحران‎دار استان نسخه عمومی پیچیده شود، بیان کرد: میزان بدهی بنگاه‎ها به بانک‎ها و شرکت‎های تولیدی و خدماتی رقم قابل توجهی است و امسال به دلیل بودجه کمتر، تعهدات بخش خصوصی و مشکلات آنها نیز زیاد شده است.

این مقام مسوول گفت: نیاز است در این شرایط بحرانی بانک‎ها و دستگاه‎های خدماتی کمتر برای وصول مطالبات خود فشار آورند.

سلاح‎ورزی با بیان اینکه در سال 91، تنها یک چهارم بودجه عمرانی محقق شده است، تصریح کرد: بحث نقدینگی از دیگر مشکلات بنگاه‌‏‎های اقتصادی است.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‎اباد با بیان اینکه از مجموع 1500 کارگاه تولیدی استان بخش عمده‎ای از آنها تعلیق و غیرفعال هستند، بیان کرد: واحدهایی که قابلیت ایجاد ارزش افزوده دارند در استان وجود دارد که هم‎اکنون نیازمند حمایت‎های مالی هستند و متأسفانه تفکرات فله‎ای در مورد این بنگاه‎ها صورت می‎گیرد.

وی ادامه داد: با این مسائل باید به صورت کارشناسی و منطقی برخورد شود و چنانچه در این شرایطی که مسائلی خارج از اراده بنگاه‎ها به وجود آمده، از واحدهای مذکور حمایت نشود در آینده با مشکلات جدی مواجه خواهیم بود.

سلاح‎ورزی تأکید کرد: باید تدابیر جدی و لازم برای این واحدها اندیشیده شود و واحدهایی که امکان فعالیت، تولید و حفظ اشتغال دارند را بیشتر حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: موضوع یارانه‎‎ها، تورم، افزایش قیمت انرژی، اصل تحریم‎ها و... روی بنگاه‎های اقتصادی استان تأثیر گذاشته و آنها را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه در این برهه باید برنامه‎ریزی‎های دستگاه‎ها به حدی باشد که این فشارها را خنثی کند، متذکر شد: متأسفانه بانک‎ها، تأمین اجتماعی و امور مالیاتی در این میان فشارها را تشدید کرده‎اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر