کد خبر: 22767 A

نماینده دورود و ازنا خبر داد:

رئیس کمیته اشتغال و کارآفرینی مجلس، از ارائه نرخ واقعی بیکاری در کشور خبر داد وگفت: مسئولان مرکز آمار ایران تا دو هفته آینده با حضور در کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی مجلس نرخ واقعی بیکاری در کشور را ارائه خواهند کرد.

خرم آباد - ایلنا: رئیس کمیته اشتغال و کارآفرینی مجلس، از ارائه نرخ واقعی بیکاری در کشور خبر داد و گفت: مسئولان مرکز آمار ایران تا دو هفته آینده با حضور در کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی مجلس نرخ واقعی بیکاری در کشور را ارائه خواهند کرد.

عباس قائیدرحمت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، از نشست کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی مجلس خبر داد و گفت: این نشست با حضور تعدادی از نمایندگان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این نشست به‌ دلیل ارائه آمار درباره نرخ بیکاری نتایج خوبی دربرداشت، افزود: مقرر شد که آخرین آمار بیکاری کشور هفته بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در روز دوشنبه ۱۳ آذر در جلسه کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی از سوی مرکز آمار ایران اعلام شود.

وی با تأکید بر اینکه آمار، پایه تمام برنامه‌ریزی هاست، یاد‌آور شد:‌ به‌طور حتم باید برای کاهش نرخ بیکاری در کشور تلاش کرد.

قائیدرحمت با یادآوری حضور پرند رئیس سازمان فنی وحرفه‌ای کشور در نشست کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی روز گذشته مجلس، افزود: در این نشست رئیس این سازمان برنامه‌های خود را برای بهبود چرخه آموزش، تولید و فروش مطرح کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مجلس از تصویب لوایح جدید برای حمایت از اشتغال کشور استقبال می‌کند، تصریح کرد: از طرف دیگر برای تحقق این موضوع باید آمار شفاف‌سازی شده و نظام بانکی کشور هم تغییر کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر