کد خبر: 20297 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با اجرای طرح بنگاه های زود بازده ۲۵ هزار و ۳۰۳ فرصت شغلی جدید در لرستان ایجاد شده است.

خرم آباد - ایلنا:مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با اجرای طرح بنگاه های زود بازده ۲۵ هزار و ۳۰۳ فرصت شغلی جدید در لرستان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آبادلرستان، حامد ویس کرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گقت: از زمان اجرای طرح بنگاه های اقتصادی زود بازده طی سال 1384 تاکنون تعداد 25 هزار و 303 فرصت شغلی جدید در سطح استان لرستان ایجاد شده است.

وی افزود: از زمان آغاز طرح بنگاه های اقتصادی زود بازده تاکنون بالغ بر شش هزار و 570 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‎زایی به متقاضیان لرستانی پرداخت شده است.

ویس کرمی اظهار داشت: با پرداخت این میزان تسهیلات، زمینه اجرای 16 هزار و 616 طرح اشتغال‎زا در این استان فراهم شده است.

وی تصریح کرد: درهمین ارتباط 202 میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیز طی شش ماه نخست سال جاری در قالب بنگاه‎های اقتصادی زودبازده به متقاضیان طرح‎های اشتغال‎زا در استان پرداخت شده است.

ویس کرمی گفت: از جمله طرح‎های اشتغال‎زای استان لرستان که در این مدت از این تسهیلات استفاده کرده‎اند می‎توان شرکت پارسیلون با تسهیلات دریافتی 82 میلیارد ریال، واحد تولید آب معدنی با 50 میلیارد ریال و اشتغال‎زایی 194 نفر، سیمان خرم‎آباد با 11 میلیون یورو تسهیلات ارزی و 370 فرصت شغلی، مرکز پزشکی هسته‎ای استان با 17 میلیارد ریال و 18 فرصت شغلی اشاره کرد.

مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی لرستان در ادامه با اشاره به وضعیت مشال خانگی این استان نیز گفت: در طرح مشاغل خانگی تقاضیان کار بویژه زنان می توانند در محل زندگی خود به انجام فعالیت شغلی بپردازند.

وی افزود: در طرح مشاغل خانگی نیازی به گرفتن مجوز صدور فعالیت در مکان تجاری وجود نداشته و متقاضیان می توانند از تسهیلات بانکی و صندوق مهر امام رضا(ع) که امسال 20 درصد منابع خود را به این امر اختصاص داده استفاده کنند.

ویس کرمی اظهار داشت: افرادی که متقاضی فعالیت در مشاغل خانگی هستند می توانند به سامانه اشتغال خانگی برای صدور مجوزهای لازم مراجعه و ثبت نام کنند.

وی عنوان کرد: تاکنون در استان لرستان حدود 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‎های ایجاد مشاغل خانگی دراین استان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی لرستان اظهار کرد: تاکنون در قالب طرح مشاغل خانگی زمینه اجرای 13 هزار و 700 طرح اشتغالززا در سطح استان لرستان فراهم شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر