کد خبر: 20153 A

دهه اول محرم؛

معاون فرهنگی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه استان لرستان ‌از برگزاری همایش بصیرت عاشورایی طی دهه اول محرم و دهه آخر صفر در 65 امامزاده شاخص این ساتان خبر داد.

خرم آباد - ایلنا: معاون فرهنگی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه استان لرستان ‌از برگزاری همایش بصیرت عاشورایی طی دهه اول محرم و دهه آخر صفر در 65 امامزاده شاخص این ساتان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده، معاون فرهنگی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه استان لرستان در گفت‌وگو با ایلنا، در تشریح برنامه‌های این اداره‌كل در ایام محرم، گفت: در دهه اول محرم و دهه آخر صفر همایش بصیرت عاشورایی همراه با سخنرانی روحانیون و مداحی و عزاداری در بقاع متبركه استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه بصیرت عاشورایی در 65 امامزاده و بقعه متبركه استان لرستان اجرا می‌شود و برای اجرای این برنامه‌ها 100 مبلغ از حوزه علمیه قم به استان دعوت شده‌اند.

حجت‌الاسلام عباس‌زاده در ادامه با بیان این‌كه 150 نفر از مبلغان بومی و ائمه جماعات استان نیز در این برنامه اواق و امور خیریه را یاری می‌دهند، تصریح كرد: علاوه در بقاع متبركه برنامه بصیرت عاشورایی در سطح مساجد و حسینیه‌ها نیز برگزار می‌شود.

وی گفت: در این برنامه بصیرت عاشورایی در رابطه با قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا توسط روحانیان و مبلغات برای مردم بیان می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر