کد خبر: 18860 A

مدیر عامل شرکت صدر فولاد لرستان:

مدیر عامل شرکت صدر فولاد لرستان گفت: راه اندازی صنعت ذوب در این استان با توجه به ایجاد و تامین برخی زیرساخت های اولیه، نیازمند تامین منابع مالی و تسهیلات بانکی است که درغیر اینصورت امکان ایجاد این واحد تولیدی در لرستان میسر نخواهد شد.

خرم آباد -ایلنا: مدیر عامل شرکت صدر فولاد لرستان گفت: راه اندازی صنعت ذوب در این استان با توجه به ایجاد و تامین برخی زیرساخت های اولیه، نیازمند تامین منابع مالی و تسهیلات بانکی است که درغیر اینصورت امکان ایجاد این واحد تولیدی در لرستان میسر نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، غلامعلی صنایع پرور شامگاه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: علاوه بر قطعات ذوب و خط CCM، کوره ذوب 320 هزار تنی احداث کارخانه ذوب در استان لرستان تامین و مهیا شده که این کوره قابلیت ذوب 400 هزار تن شمش را نیز دارد.

وی اظهار داشت: اگر مسئولان استان حمایت های لازم برای تامین منابع مالی و نقدینگی موردنیاز کارخانه را انجام دهند به طور یقین موضوع انتقال این واحد به دیگر استان های کشور مطرح خواهد شد.

صنایع پرور افزود: براساس امکانات و تجهیزات آماده شده، با افزودن یک کوره و خط ریخته گری جدید، قابلیت کارخانه ذوب آهن استان به 800 هزار تن نیز افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه ذوب آهن 400 هزار تنی دراین استان، یک هزار و 500 میلیارد ریال برآورد شده که 40 درصد از این اعتبار سهم آورده و مابقی باید از محل تسهیلات بانکی تامین شود.

وی گفت: با توجه به منابع آبی موجود در لرستان، همجواری شرکت صدر فولاد و خط 400 کیلوواتی غرب کشور و همچنین خط لوله گاز خرم آباد، شرایط برای راه اندازی صنعت ذوب در این استان بسیار مناسب است.

صنایع پرور، صنعت ذوب آهن را گام نخست صنعتی شدن منطقه دانست و افزود: تا کنون مذاکراتی با بانک عامل در خصوص تامین تسهیلات انجام شده که متاسفانه نتیجه ای نداشته و به همین دلیل درخواست تغییر بانک عامل را داریم.

وی گفت: چنانچه تسهیلات مورد نیاز پرداخت نشود، طرح انتقال صنعت ذوب آهن خرم آباد به یکی از استان های همجوار که متقاضی نیز هستند، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر