کد خبر: 11437 A

طی حکمی توسط نماینده ولی فقیه در استان و رئیس بنیاد بین المللی غدیر لرستان، آقای حجت کلانتری به عنوان دبیر بینیاد بین المللی غدیر لرستان منصوب و به اعضاء شورای راهبردی بنیاد بین المللی غدیر معرفی شد.

 خرم آباد - ایلنا:طی حکمی توسط نماینده ولی فقیه در استان و رئیس بنیاد بین المللی غدیر لرستان، آقای حجت کلانتری به عنوان دبیر بینیاد بین المللی غدیر لرستان منصوب و به اعضاء شورای راهبردی بنیاد بین المللی غدیر معرفی شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد،حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی در گردهمایی اعضای شورای راهبردی بنیاد بین‌المللی غدیر استان لرستان با توجه به فرا رسیدن دهه ولایت، گفت: مسئله غدیر مسئله پذیرش نظام ولایی و نظام امامت و ولایت بوده است، ماجرای غدیر برای تحكیم باور ولایت و پذیرش ولایت بوده است، پیامبر اكرم(ص) در ماجرای غدیر خواست ایمان به ولایت را به مردم معرفی كند و مردم آن را بپذیرند.

وی ولایت‌باوری، ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری را از آثار و بركات واقعه غدیر برشمرد و تصریح كرد: پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در ماجرای غدیر تفهیم كرد خطبه غدیر فراتر از شخص است و تنظیم‌كننده نظام ولایی در خلقت است، در جایی‌كه منافع شخصی انسان با منافع ولایت ناسازگاری دارد پا روی هوای نفس خود بگذارند، در این‌جا ولایت‌پذیری انسان ارزشمند و تأثیرگذار است در غیر این‌صورت معلوم است ولایت‌پذیری انسان دچار مشكل است.

رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر استان لرستان ادامه داد: مسئله حركت بر نظام ولایت و نظام ولایی اقتضا‌ می‌كند ما بر مبنای ولایت حركت كنیم، حركت بر محور ولایت یعنی هر حرفی كه ولایت گفته همان را انسان دستورالعمل خود بداند، حكم ولی امر مسلمین را برای خودش مطیع بداند.

در ادامه این جلسه حجت‌الله كلانتری، مدیركل جدید آموزش و پرورش استان لرستان به‌عنوان دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان لرستان منصوب شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر